Atvadu banketu sirgstošā meitene rīko mājās Viskonsinā 22.jūlijā.

Ar apbrīnojamu vieglumu nedziedināmi slima pusaudze izlemj drīzumā mirt. VIDEO 9

Ārzemēs
2016. gada 19. jūlijā 15:40
14 gadus vecā Džerika Bolena no Viskonsinas vairs nevēlas ilgāk mocīties šaisaulē. Abrīnojami mierīgi un rāmi viņa runā par to, ka drīz grasās mirt. Un meitenes māte Džerikas lēmumu respektē.

„Viņa ir pietiekoši veca un saprātīga meitene, lai pati lemtu par savu dzīvi,” apbrīnojami mierīgi par drīzumā gaidāmo meitas nāvi teic viņas māmiņa. Džerika sirgst ar neizārstējamu ģenētisku kaiti – muguras muskuļu atrofiju, kas vēl bez absolūtas nevarības pusaudzei sagādā neciešamas sāpes. Viņai bijušas jau 30 operācijas, bet cerību uz izveseļošanos nav. Tāpēc 14 gadu vecumā Džerika nolēmusi drīzumā pamest šo pasauli, pirms tam jauki atvadoties no saviem draugiem. Viņa, piemēram, vēlas uzdejot ar mīļajiem. Vēl Džerika vēlas baudīt uguņošanu ar vecvecākiem, kā arī vairākas reizes vēl apmeklēt kinoteātri kopā ar māmiņu. Tieši tik sadzīviskas un vienkāršas ir mirstošas meitenes vēlmes.

Vienīgais spēks, kas vēl viņai palicis, ir rokās, un tā pietiek vien tik daudz, lai noglāstītu mājdzīvnieku, rīkotos ar datorpeli un nedaudz ratiņkrēslu. Lielākoties nedziedināmi slimā jauniete guļ, piekalta gultai vai ratiņkrēslam, bet visvairāk viņu izklaidē spēlīte „The Sims”.

„Tas man ļauj iedomāties normālu dzīvi – tu izveido cilvēciņus, nosaki viņu raksturu, un vadi viņu dzīvi, veidojot ģimeni un attiecību pieredzi,” par pašas iesākušos, bet nenodzīvoto mūžu pauž Džerika.

Viņa ir gatava drīzumā doties debesu valstībā, un dara to savu tuvinieku dēļ – lai viņiem nebūtu jāredz meitenes ciešanas, kuras pēc pēdējās operācijas kļuvušas sevišķi grūti panesamas. „Desmit ballu skalā es tās vērtētu uz 7 no 10, un man apnicis ciest,” viņa mierīgi saka.

Nedziedināmi slimās Džerikas dzīvesstāsts:
Kasjauns.lv / Foto: ekrānuzņēmums no video
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Grūti noticēt, ka tas ir musulmaņu Irānā... tā dzīvo bagātie Teherānas bērni. FOTO 26
  • Kaimiņus Liepājā satrauc, ka mājā skaļi kliedz bērns. Izrādās, puikas dzīve ir ļoti skarba 37
  • Policija notvērusi Egidiju – lietuviešu puisi, kurš nošāva savu ģimeni 9