Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Terorisms pirmo reizi esot skāris arī Igauniju, tā ziņo mūsu kaimiņvalsts oficiālie dienesti.

Nicas teroraktā gājuši bojā divi Igaunijas pilsoņi

Pasaulē
2016. gada 19. jūlijā 23:02 2016. gada 19. jūlijā 23:02
Starp 84 bojāgājušajiem teroraktā, kas 14.jūlija vakarā tika sarīkots Francijas kūrortpilsētā Nicā, ir divi Igaunijas pilsoņi, otrdien paziņoja Igaunijas Ārlietu ministrija (ĀM).

ĀM vēlu pirmdienas vakarā saņēma oficiālu apstiprinājumu no Francijas iestādēm par divu Igaunijas pilsoņu nāvi.

“Es no visas sirds izsaku līdzjūtību teroraktā bojāgājušo Igaunijas pilsoņu ģimenēm un tuviniekiem. Terorisms pirmoreiz ir skāris mūs visus Igaunijā tik sāpīgā un tiešā veidā. Man nav vārdu, lai izteiktu tās sēras un sāpes, kuras šī traģēdija nodarījusi tik daudziem cilvēkiem,” paziņoja Igaunijas ārlietu ministre Marina Kaljuranda.

Līdzjūtību izteica arī Igaunijas premjerministrs Tāvi Reivass.

"Šodien Igaunijai ir sēru diena. Mums pirmoreiz ir jāatzīst skarbā neizbēgamība, ka sāpīgais terora pieskāriens mūs skāris visbēdīgākajā veidā,” teikts Reivasa paziņojumā.

"Vakar vakarā mēs saņēmām no Francijas galīgo apstiprinājumu, ka treģēdijā Nicā esam zaudējuši divus Igaunijas cilvēkus – vecmāmiņu, kas tovakar pastaigājās pa promenādi kopā ar mazbērniem, un jaunu talantu, kas tajā pašā vietā priecājās par salūtu kopā ar saviem pavadoņiem no Eiropas Inovāciju akadēmijas,” sacīja premjers.

"Nekad agrāk mūsdienu terorisms nav skāris Igaunijas cilvēkus tik tuvu kā pagājušajā nedēļā. Teroristiem izdevās mums nodarīt sāpes. Tomēr mums nevajag padoties. Mums jābūt stipriem, pieminot divus mūsu pilsoņus un desmitiem citu [upuru],” teica Reivass.

Igaunijas premjers aicināja nepadoties vardarbības viļņa priekšā un paziņot, ka “mēs nesalūzīsim un neļausim bailēm nodarīt kaitējumu vētībām un brīvībām”.

Igaunijas sociālās aizsardzības ministrs Marguss Cahkna otrdien paziņoja, ka Igaunijas valsts sniegs psiholoģisko palīdzību Nicas terorakta upuru tuviniekiem.

Saskaņā ar Igaunijas ĀM ziņām Nicā gāja bojā Igaunijas pilsone vārdā Tatjana, kas tur atpūtās kopā ar dzīvesbiedru, meitu un mazbērniem, un 21 gadu vecs Tallinas Politehniskās universitātes students Rikards Krūsbergs, kurš Nicā piedalījās Eiropas Inovāciju akadēmijas darbā.

BNS/Foto: AP/Scanpix/LETA

Citi šobrīd lasa

Dārtas Danevičas melnā kleita un ar sudraba diegiem izšūts samts. Ko slēpj Dailes teātra dzīles
"Gaišredzīgo" Ragaciema Agnesi vaino dzimtas sarīdīšanā 43
Ministre Anda Čakša šodien laidusi pasaulē meitiņu 6
Pievienot komentāru