Minhenes iepirkšanās centra šāvējs izdarījis pašnāvību; uzbrukuma motīvi nav skaidri.

Minhenes šāvējs bijis 18 gadus vecs Vācijas irānis; viņš izdarījis pašnāvību 59

Ārzemēs
2016. gada 23. jūlijā 08:07
(Papildināta 10:56) Piektdien notikušo apšaudi sarīkojis 18 gadus vecs Vācijas irānis, kurš pēc tam nošāvies, sestdien paziņojusi Vācijas policija.

Policija uzskata, ka šāvējs, kuram bijusi dubultpilsonība, rīkojies viens. Viņa motīvi pagaidām nav zināmi.

Viņš iepriekš nav nonācis policijas uzmanības lokā un nav bijis sodīts.

Bruņojies ar ieroci, jaunietis piektdienas vakarā atklāja uguni pie ātrās ēdināšanas restorāna ”McDonald” un pēc tam devās uz tuvumā esošo iepirkšanas centru, kur turpināja šaut uz cilvēkiem.

Apšaudē tika nogalināti deviņi cilvēki un 16 ievainoti, tostarp vairāki bērni.

Policisti uzbrucēju sašāva, bet viņam sākotnēji izdevās aizbēgt. Viņa līķis vēlāk tika atrasts aptuveni kilometru no iepirkšanās centra.

Viņš izdarījis pašnāvību, secinājusi policija.

Jaunietim līdzi bija sarkana mugursoma, kuru policija pārbaudīja, meklējot iespējamās sprāgstvielas. Tomēr varasiestādes neatklāja, vai tās atrastas.

Divi citi vīrieši, kas pameta apšaudes vietu automašīnā un sākotnēji tika turēti aizdomās kā šāvēja līdzzinātāji, vēlāk tika aizturēti. Policija noskaidroja, ka šie cilvēki ar notikušo nav saistīti.

Jau vēstīts, ka sākotnēji tika uzskatīts, ka šāvēji bijuši trīs cilvēki.

Minhenes policijas priekšnieks Hubertuss Andrē žurnālistiem sacīja, ka 18 gadus vecais šāvējs dzīvojis Minhenē ilgāk nekā divus gadus.

"Motīvi vai izskaidrojums šim noziegumam ir pilnīgi neskaidri," paziņoja Andrē, piebilstot, ka tādēļ arī nav iespējams pateikt, vai notikušais ir uzskatām par teroraktu.

Piektdien policija paziņoja, ka notikušo izmeklē kā teroraktu un brīdināja iedzīvotājus par "akūtu terora situāciju".

Apšaude piektdienas vakarā izraisīja Minhenē paniku un vairākas publiskas vietas tika evakuētas, tostarp galvenā dzelzceļa stacija. Sabiedriskais transports pēc policijas rīkojuma tika apturēts un iedzīvotāji tika aicināti palikt savās mājās un neiet laukā uz ielas.

Cilvēkus, kuri nespēja uzreiz nokļūt mājās, savās telpās uzņēma Bavārijas parlaments un dzelzceļa kompānija "Deutsche Bahn", piedāvājot viņiem pagaidu patvērumu.

Minhenes varasiestādes aktivizēja valsts īpašās pretterorisma vienības "GSG 9" un "BFE+" un lūdza policijas papildspēkus no citiem Vācijas reģioniem, lai notvertu uzbrucēju.

Policija atklāja, ka operācijā tika iesaistīti 2300 drošības spēku darbinieki.


BNS/Foto: AP/Scanpix/LETA

Izlasi

Sists, vajāts, sodīts jeb - viņš ir atbildīgs par simtiem grafiti zīmējumu Rīgā 12
Pirms un pēc: pasaules smagākā sieviete nometusi pusi svara 7
Skumjas ziņas, kā Latvijā nodzeras pusaudži. 12 gadu veca meitene piedzērusies guļ pagalmā 50
Skatīt visus komentārus