Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Jaunais cilvēks sprādzienā pats arī gāja bojā, vēl 12 cilvēkus ievainojot. Policija lēš, ka sīrieša mērķis bijis sprādziens netālu no bāra notiekošajā mūzikas festivālā, kur pulcējās ap 2000 cilvēku.

Pie kroga Bavārijā sprādzienu sarīko 27 gadus vecs migrants, kam Vācijā atteikts patvērums. FOTO 98

Pasaulē
2016. gada 25. jūlijā 07:17 2016. gada 25. jūlijā 07:17
Sīrietis, kura patvēruma pieprasījums bija noraidīts, svētdienas vakarā Bavārijas federālās zemes Ansbahas pilsētā Vācijas dienvidos sarīkoja sprādzienu pie bāra, kurā pats gāja bojā un vismaz 12 citi cilvēki tika ievainoti, pirmdien paziņoja vietējā policija.

Apmēram 2500 cilvēku bija sapulcējušies uz netālu rīkotu brīvdabas mūzikas festivālu, kurš, kā ziņoja vietējie mediji, varēja būt reālais sprādziena mērķis. Pēc sprādziena šis festivāls tika atcelts drošības apsvērumu dēļ, vēstīja Vācijas ziņu aģentūra DPA.

Bavārijas drošības dienesta vadītājs paziņoja, ka sprādzienu sarīkojis 27 gadus vecs sīrietis, kura patvēruma pieprasījums bija noraidīts. Vīrietis uzspridzinājās ar līdzatnestu spridzekli pēc tam, kad netika ielaists mūzikas festivālā.

"Sprādziens notika pilsētas centrā, un tajā gāja bojā vīrietis, kurš, kā vēlāk parādīja izmeklēšana, bija to izraisījis,” teikts policijas paziņojumā. No 12 sprādzienā ievainotajiem trīs ir guvuši nopietnus ievainojumus.

“Sprādziens tika izraisīts tīšām,” paziņoja Bavārijas Iekšlietu ministrijas preses sekretārs. Viņš piebilda, ka varas iestādes mēģina noteikt precīzu tā cēloni. Policija pēc sprādziena bloķēja pilsētas centru. Notikuma vietā ieradās ap 200 policistu un 350 glābēju, ziņoja Bavārijas raidsabiedrība “Bayerische Rundfunk”.

Bavārijas iekšlietu ministrs Joahims Hermans paziņoja, ka 27 gadus vecais sīrietis dzīvoja Ansbahā pēc tam, kad viņš pirms diviem gadiem bija ieradies Vācijā. Sīrietis, kura patvēruma lūgums pirms gada tika noraidīts, divreiz bija mēģinājis izdarīt pašnāvību un bija pavadījis kādu laiku psihiatriskā klīnikā. Hermans atzina, ka sīrieša uzbrukuma paredzētais mērķis bija mūzikas festivāls, kurā viņš netika ielaists tāpēc, ka viņam nebija biļetes.

Varas iestādes nav izslēgušas iespēju, ka sprādzienu Ansbahā varētu būt organizējuši islāmisti, piebilda Hermans.

Ir "pazīmes", ka spridzeklim bija pievienoti metāla gabali, paziņoja Ansbahas policijas priekšnieka vietnieks Romans Fertingers.

LETA/Foto: EPA/LETA/AP/Reuters/Scanpix/LETA

Citi šobrīd lasa

Ko dara pasaulē slavenākā sabiedrībās dāma, lai iemantotu sapņu figūru? 31
Tifānijas Trampas draugi noslēdz laulību, kurās nebūs seksa 12
Bīstamais piena pulveris līdz Latvijai nav nonācis 24
Skatīt visus komentārus