Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Sepkavas rīkojušies "islāma valsts" vārdā, otrdienas pēcpusdienā paziņoja Francijas prezidents. Attēlā: nogalinātais priesteris.

Islāmisti pārgriež rīkli 84 gadus vecam katoļu priesterim Francijā. FOTO 137

Pasaulē
2016. gada 26. jūlijā 12:58 2016. gada 26. jūlijā 12:58
(Papildināta 18:38) Vienā no Ruānas apkārtnes baznīcām Francijas ziemeļos otrdien divi ar nažiem bruņoti vīrieši sagrāba piecus ķīlniekus, no kuriem vienu - mācītāju - noslepkavoja, bet otru smagi ievainoja.

Policijas operācijā abi uzbrucēji, kas rīkojās teroristiskā grupējuma "Islāma valsts" vārdā, tika likvidēti.

Vēlāk "Islāma valsts" propagandas atzars "Amaq" arī paziņoja, ka "uzbrukumu Normandijas baznīcā sarīkoja "Islāma valsts" kareivji, kas veica uzbrukumu atbilstoši aicinājumam vērsties pret krustnešu koalīcijas valstīm".

Francijas prezidents, kas dažas stundas pēc notikušā ieradās nozieguma vietā Sentetjēnduruvrē, paziņoja, ka pret teroristiem tiks vērsts karš, "izmantojot jebkurus līdzekļus".

"Mums pretī stājies grupējums "Islāma valsts", kas pieteicis mums karu. Mums šis karš jārisina, izmantojot jebkurus līdzekļus," uzsvēra Olands, vienlaikus piebilstot, ka tas jādara to likumu ietvaros, kas padara Franciju par demokrātisku valsti.

Prezidents kārtējo reizi aicināja francūžus uz vienotību, mudinot pilsoņus "izveidot spēcīgu bloku, kuru neviens nevar sašķelt".

Divi ar nažiem bruņoti vīrieši, saucot arābu valodā "Islāma valsts", ap pulksten desmitiem dievkalpojuma laikā ielauzās baznīcā un par ķīlniekiem sagrāba piecus cilvēkus, tostarp priesteri un divas mūķenes, kā arī divus dievlūdzējus.

Trešajai mūķenei izdevās izbēgt un sacelt trauksmi.

Nogalinātais ir 84 gadus vecais vietējais priesteris, kuram uzbrucēji pārgrieza rīkli. Otrs cietušais ķīlnieks ir ļoti smagā stāvoklī un šobrīd cīnās par savu dzīvību.

Prokuratūra jau paziņojusi, ka izmeklēšana uzticēta pretterorisma izmeklēšanas tiesnešiem.

Pēc pirmajām ziņām par notikušo Olands un iekšlietu ministrs Bernārs Kaznēvs devās uz nozieguma vietu.

Tikmēr premjerministrs Manuels Valss paziņoja, ka barbariskajā uzbrukumā "ievainota visa Francija un visi katoļi".

Savukārt galēji labējās Nacionālās frontes (FN) uzlecošā zvaigzne Mariona Lepēna, partijas līderes Marinas Lepēnas māsasmeita, tviterī paziņoja: "Viņi slepkavo mūsu bērnus, slaktē mūsu policistus un pārgriež rīkles mūsu priesteriem. Mostieties!"

Savas "sāpes un šausmas" par notikušo paudis pāvests Francisks, bet Ruānas arhibīskaps Dominiks Lebrens aicinājis visus ateistus pievienoties katoļiem viņu lūgšanās. "Katoļu baznīca nevar ķerties pie citiem ieročiem kā vien lūgšanas un cilvēku brālības," teikts arhibīskapa izplatītajā paziņojumā.

Francijā jau kopš pagājušā gada novembra teroraktiem Parīzē, kuru laikā islāma ekstrēmisti noslepkavoja 130 cilvēkus, ir spēkā ārkārtas stāvoklis.

Pagājušajā nedēļā pēc kārtējā islāmistu terorakta Nicā, kurš prasīja 84 cilvēku dzīvības, ārkārtas stāvoklis tika pagarināts vēl uz pusgadu.

Tikmēr opozīcijā esošie konservatīvie arvien skaļāk apsūdz pie varas esošos sociālistus vājumā un nekompetencē.

Viens no teroristiem bijis policijai zināms islāma ekstrēmists

Viens no uzbrucējiem, kas otrdien Ruānas apkārtnē baznīcā sagrāba ķīlniekus un noslepkavoja vietējo mācītāju, bijis Francijas pretterorisma dienestiem pazīstams islāma ekstrēmists, ziņo franču mediji.

Kā vēsta raidorganizācija "iTele" un aģentūra AFP, kas atsaucas uz avotiem, kuri informēti par izmeklēšanas gaitu, vārdā neminētais vīrietis nonācis tiesībsargāšanas iestāžu uzmanības lokā, jo 2015.gadā mēģinājis nokļūt Sīrijā.

Vīrieti, kurš dzīvojis Sentetjēnduruvrē mazpilsētā, kur atrodas otrdienas uzbrukumu piedzīvojusī baznīca, tolaik aizturēja Turcijas varasiestādes un izraidīja atpakaļ uz Franciju, ziņo "iTele".

2.martā viņš tika atbrīvots no ieslodzījuma, taču joprojām nēsājis elektronisko aproci viņa pārvietošanās uzraudzībai.

Tikmēr AFP ziņo, ka policija otrdienas pēcpusdienā aizturējusi vēl kādu personu, kas tiek turēta aizdomās par saistību ar šo noziegumu.

LETA / Foto: EPA/Scanpix/LETA / Reuters/Scanpix/LETA

Citi šobrīd lasa

Privātdetektīvi: Kanādas miljardieris un viņa sieva tikuši zvērīgi noslepkavoti 51
Austrumu slimnīcā veikta unikāla plaušu operācija zemniekam no Latgales 33
Traģiskā avārijā uz Daugavpils šosejas dzīvību zaudējis jauns vīrietis 38
Skatīt visus komentārus