Klintone oficiāli izvirzīta ASV prezidenta amatam no Demokrātu partijas. Hilarijas atbalstītāji pat apraudājās.

Klintone kļūst par pirmo sievieti vēsturē, kas oficiāli nominēta Amerikas prezidenta amatam 9

Pasaulē
2016. gada 27. jūlijā 09:29 2016. gada 27. jūlijā 09:29
Bijusī ASV valsts sekretāre Hilarija Klintone otrdien Demokrātu partijas konventā Filadelfijā tika izvirzīta ASV prezidenta amatam no šīs partijas, kļūstot par vēsturē pirmo sievieti, kuru kāda no lielajām ASV partijām nominējusi šim amatam.

Bijusī pirmā lēdija, senatore un valsts sekretāre, kas pretendē kļūt par pirmo sievieti ASV prezidenta amatā, panāca savu izvirzīšanu, demokrātu priekšvēlēšanās sakaujot Bērniju Sandersu.

Pēc konventa atklāšanas, kurā Sandersa un Klintones piekritēji apmainījās ar ņirdzīgiem svilpieniem, sākās ovācijas, kad Klintone pārsniedza nominācijai nepieciešamo minimālo delegātu skaitu – 2382 delegātus.

"Vēsture," bija teikts īsā paziņojumā viņas “Twitter” kontā.

Saujiņa Sandersu nelokāmi atbalstošu delegātu pauda neapmierinātību ar viņa sakāvi, bet viņus apslāpēja līksmie Klintones atbalstītāji.

Sanderss pēc savu delegātu saskaitīšanas lūdza vārdu un, mēģinot vienot partiju, aicināja pieņemt vienprātīgu lēmumu bez balsošanas.

"Es ierosinu izraudzīt Hilariju Klintoni par Demokrātu partijas kandidāti Savienoto Valstu prezidenta amatam,” sacīja Sanderss, kura teikto pavadīja ovācijas un saucieni “jā”.

Delegāti pacēla gaisā plakātus ar burtu “H”.

Klintones nomināciju oficiāli ierosināja senatore Barbara Mikulska no Mērilendas štata, kas ir visilgāk ASV Kongresā nokalpojusī sieviete valsts vēsturē.

Klintone novembrī balotēsies ASV prezidenta vēlēšanās, kurās viņas sāncensis būs Donalds Tramps no Republikāņu partijas.  

BNS/Foto: AP/Reuters/Scanpix/LETA

Citi šobrīd lasa

Nagu laku karalis Andžejs Stenclavs: "Mums tā nav tikai krāsa pudelītē, bet vesels stāsts"
Tā izskatās iekārotākais īpašums "Airbnb" - 785 eiro par divām naktīm koka namiņā 2
No teroristu gūsta atbrīvotais Boils beidzot paskaidro, kāpēc abi nolēma nebrīvē laist pasaulē bērnus 11
Skatīt visus komentārus