Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Kā siļķes mucā – tas būtu pārāk maigi teikts. Cietums Manilā paredzēts 800 notiesātajiem, bet reāli tajā mīt teju četri tūkstoši.

Kā siļķes mucā - tā dzīvo cietumnieki Filipīnās. FOTO 32

Pasaulē
2016. gada 1. augustā 13:46 2016. gada 1. augustā 13:46
Raugoties ar rietumnieka aci – šeit pilnībā viss ir viens vienīgs liels cilvēktiesību pārkāpums. Cietumā Manilā, Filipīnās, gluži kā siļķes mucā saspiesti teju 4000 tūkstoši cilvēku, lai gan Kvezonas cietums paredzēts 800 notiesātajiem.

Tas ir Filipīnās vispazīstamākais cietums, kur absolūti lielākā daļa notiesāto „atsēž” sodu par narkotiku lietošanu, tirdzniecību, kontrabandu.

Apstākļi, kādos spiesti dzīvot šie cilvēki, ir galēji antisanitāri – tur ir karsti, bet notiesātie kaili guļ cieši viens pie otra blakus uz mitras cementa grīdas. Pārblīvētajā cietumā ir pagalam slikta ventilācija, čum un mudž no insektiem; vairumam notiesāto ir dažādas slimības, ķermeņi klāti ar kukaiņu kodumiem.

Katra diena ir cīņa par vietu. Kāpņu telpa.

Katra diena šiem vīriešiem izvēršas cīņā par rūmi telpā, ūdeni un pārtiku. Ieslodzītie paši gatavo ēdienu un mazgā savas drēbes,  izkarinot tās žūt pie sienām uz zem savām lāvām, kuras, starp citu, paredzētas vienlaicīgai gulēšanai 20 cilvēkiem, bet reāli tajās satilpinājušies 80-160 notiesāto vienlaikus. Zem tām viņi no segām izveidojuši tādus kā šūpuļtīklus, kuros vietu rod vēl vairāk ieslodzīto. Cita starpā izklaides vajadzībām Kvezonā ir arī basketbola laukums un trenažieru zāle.

Vieni mazgājas, citi blakus pusdieno.

Kasjauns.lv/Foto: APF/Scanpix/LETA

Citi šobrīd lasa

Kā mainījusies mūziķa Ūdrīša dzīve divus gadus pēc traģiskās avārijas? 66
Foto: lielisks vakars ar brīnišķīgo Skuteli. Sajūsmā pat Renārs Kaupers 16
Fotoreportāža: kā šajā salā dzīvo un saimnieko igauņu bezpajumtnieks Valdo 24
Skatīt visus komentārus