Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X

Attīra neoficiālo Parīzes teroraktu "templi". FOTO

Pasaulē
2016. gada 5. augustā 06:01 2016. gada 5. augustā 06:01
Republikas laukumā Francijas galvaspilsētā Parīzē uzsākti tīrīšanas darbi, lai sakoptu pieminekli, kas kļuvis par neoficiālu piemiņas vietu teroraktu upuriem.

Pēc uzbrukuma laikrakstam "Charlie Hebdo" un ebreju veikalam, cilvēki sapulcējās pie šī pieminekļa, izrādot solidaritāti upuriem. Piemineklis toreiz kļuva par memoriālu, kas veltīts uzbrukumu upuriem.

Pēc nākamajiem teoraktiem cilvēki turpināja pulcēties pie pieminekļa Republikas laukumā, novietojot tur ziedus, svecītes, poēmas, atvadu tekstus un citus priekšmetus, kas veltīti aizgājušo piemiņai. Daži cilvēki savus vēstījumus atstāja uz pieminekļa podesta. Šos uzrakstus šobrīd nolemts notīrīt.

10.Parīzes apgabala mērs Bruno Žuljārs paskaidroja, ka ir pienācis laiks atbrīvoties no uzrakstiem un savest pieminekli kārtībā. "Charlie Hebdo" un ebreju veikala upuru piemiņai novietotais lācītis.

"Tas ir skaists piemineklis un šobrīd tas ir knapi redzams, nemaz nerunājot par to, ka tas ir bojāts," sacīja 10.apgabala galva.

Tikmēr pilsētas arhivāri atlasījuši vairākus objektus, dokumentus un fotogrāfijas, kuras plānots saglabāt Parīzes arhīvos. Tāpat daži priekšmeti ar laiku varētu tikt ziedoti muzejiem.

Kasjauns.lv/Foto: AFP/AP/Scanpix/LETA

Citi šobrīd lasa

Kāpēc Megana Mārkla nevar likt diadēmu, bet hercogiene Ketrīna var? 10
Kā mainījusies mūziķa Ūdrīša dzīve divus gadus pēc traģiskās avārijas? 61
Fotoreportāža: kā šajā salā dzīvo un saimnieko igauņu bezpajumtnieks Valdo 20
Pievienot komentāru