Attīra neoficiālo Parīzes teroraktu "templi". FOTO

Ārzemēs
2016. gada 5. augustā 06:01
Republikas laukumā Francijas galvaspilsētā Parīzē uzsākti tīrīšanas darbi, lai sakoptu pieminekli, kas kļuvis par neoficiālu piemiņas vietu teroraktu upuriem.

Pēc uzbrukuma laikrakstam "Charlie Hebdo" un ebreju veikalam, cilvēki sapulcējās pie šī pieminekļa, izrādot solidaritāti upuriem. Piemineklis toreiz kļuva par memoriālu, kas veltīts uzbrukumu upuriem.

Pēc nākamajiem teoraktiem cilvēki turpināja pulcēties pie pieminekļa Republikas laukumā, novietojot tur ziedus, svecītes, poēmas, atvadu tekstus un citus priekšmetus, kas veltīti aizgājušo piemiņai. Daži cilvēki savus vēstījumus atstāja uz pieminekļa podesta. Šos uzrakstus šobrīd nolemts notīrīt.

10.Parīzes apgabala mērs Bruno Žuljārs paskaidroja, ka ir pienācis laiks atbrīvoties no uzrakstiem un savest pieminekli kārtībā. "Charlie Hebdo" un ebreju veikala upuru piemiņai novietotais lācītis.

"Tas ir skaists piemineklis un šobrīd tas ir knapi redzams, nemaz nerunājot par to, ka tas ir bojāts," sacīja 10.apgabala galva.

Tikmēr pilsētas arhivāri atlasījuši vairākus objektus, dokumentus un fotogrāfijas, kuras plānots saglabāt Parīzes arhīvos. Tāpat daži priekšmeti ar laiku varētu tikt ziedoti muzejiem.

Kasjauns.lv/Foto: AFP/AP/Scanpix/LETA

Izlasi

Tik tālu nu esam... par 400 eiro var nopirkt dubļu notašķītas luksusa zīmola bikses 10
Kas ir Porziņģa slavenā draudzene? Apskaties, ar kādām bildēm viņa dalās soctīklos 21
Uzmanību, nekādā gadījumā neuzķeries uz krāpnieku ziņu WhatsApp! 10
Pievienot komentāru