Sprādzienā cietis arī pats Plotņickis, kurš tagad smagā stāvoklī atrodas slimnīcā.

Luhanskā uzspridzināts teroristu līdera auto, pats Plotņickis slimnīcā cīnās par dzīvību 31

Ārzemēs
2016. gada 6. augustā 12:30
(Papildināta 12:50) Promaskavisko teroristu kontrolētajā Luhanskas pilsētā, Ukrainas austrumos, uzspridzināta grupējuma "Luhanskas tautas republika" (LTR) līdera Igora Plotņicka automašīna, sestdien vēsta Krievijas ziņu aģentūra "RIA Novosti", atsaucoties uz vietējo kaujinieku štābu.

"Luhanskā šodien notika sprādziens, cietusi LTR līdera Igora Plotņicka automašīna," paziņoja štābā.

Sprādzienā cietis arī pats Plotņickis, kurš tagad smagā stāvoklī atrodas slimnīcā, tviterī pavēstījis uz okupētajām Ukrainas teritorijām aizbēgušais bijušais Augstākās radas deputāts Oļegs Carjovs.

Teroristi uzskata, ka sprādzienu, visticamāk, sarīkojusi Ukrainas diversantu grupa.

"LTR līderis Igors Plotņickis atrodas slimnīcā smagā stāvoklī. Automašīna cietusi vadītā, ļoti spēcīgā sprādzienā. Pamatversija - Ukrainas diversiju un izlūkošanas grupa," skaidroja Carjovs.

Ukrainas Drošības dienesta vadītāja padomnieks Jurijs Tandits apstiprināja, ka Luhanskā pret teroristu līderi sarīkots atentāts.

"Izmantojot savus slēptos kanālus, varu šo informāciju apstiprināt. Tiešām ir noticis atentāts pret Plotņicki," telekanāla "112 Ukraina" ēterā apliecināja amatpersona.

"Tas ir vēl viens apstiprinājums tam, ka tur (Luhanskas apgabala okupētajā daļā) pastāvīgi viss ir nemierīgi, turpinās cīņa par varu, naudas plūsmām, un viņi (kaujinieki) dala savā starpā šos kanālus," skaidroja Tandits.

Uz jautājumu, kam Plotņicka likvidēšana varētu būt izdevīga, amatpersona sacīja: "Nedaudz pagaidīsim. Kad būs pagājušas dažas dienas, sapratīsim vairāk."

Krievija 2014.gada februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš 2014.gada aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, Eiropas Savienība, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

LETA/Foto: Ekrānuzņēmums no video

Izlasi

Pētījumā par vardarbību skolās Latvijai pazemojoši rezultāti 6
Skaudri stāsti: kā ekstrasensi apkrāpj naivos Krievijas ļaudis 4
Fiļs: "Pat steiku cepam uz maiņām!" Kā ar sievu sadzīvo Latvijas bagātākais vīrietis 8
Skatīt visus komentārus