Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Džihādistu grupējums "Islāma valsts" konsultējis divus pagājušajā mēnesī Bavārijā teroraktus sarīkojušos imigrantus.

Bēgļi, kuri Vācijā sarīkoja teroraktus, konsultējušies ar "Islāma valsti" 9

Pasaulē
2016. gada 6. augustā 13:09 2016. gada 6. augustā 13:09
Džihādistu grupējums "Islāma valsts" konsultējis divus pagājušajā mēnesī Bavārijā teroraktus sarīkojušos imigrantus, par kuriem šis grupējums uzņēmās atbildību,atsaucoties uz saviem avotiem, vēsta žurnāls "Der Spiegel".

Abi uzbrucēji sazinājušies ar citām personām, izmantojot dažādus telefona numurus, no kuriem daži reģistrēti Saūda Arābijā.

Pakistāniešu imigrants Riazs Hans Ahmadzai, kurš 18.jūlijā vilcienā netālu no Vircburgas un vēlāk stacijā uzbrukumā ar cirvi savainoja piecus cilvēkus, teroraktu pārspriedis ar savām "Islāma valsts" kontaktpersonām.

Džihādistu organizācijas pārstāvis vienā no šīm sazināšanās reizēm ierosinājis, ka Ahmadzai varētu ietriekties pūlī ar automašīnu, tomēr pakistānietis šo ideju noraidījis, skaidrojot, ka viņam nav autovadītāja apliecības.

Sākotnēji mediji ziņoja, ka Vircburgas uzbrucējs bijis 17 gadus vecs afgānis, taču vēlāk noskaidrojās, ka viņš Vācijā ieceļojis no Pakistānas un uzdevies par afgāni, lai vairotu izredzes uz bēgļa statusa saņemšanu. Viņš arī bijis vecāks par 17 gadiem.

Sešas dienas vēlāk patvēruma meklētājs no Sīrijas 27 gadus vecais Muhameds Dalīls Ansbahā detonēja spridzekli līdzās brīvdabas mūzikas festivālam. Sprādzienā terorists gāja bojā, bet vairāk nekā desmit cilvēki tika ievainoti.

 

Kā liecina ziņojumi Dalīla telefonā, atbilstoši plānam pašam teroristam uzbrukumā nebija jāiet bojā.

Dalīla kontaktpersona lūgusi, lai viņš detonē spridzekli, uzfilmē sprādzienam sekojošo haosu, bet nofilmēto materiālu nosūta "Islāma valstij".

Ziņojumi tāpat liecina, ka Dalīlam bijis paredzēts īstenot arī citus uzbrukumus.

Nedēļā, kad notika Vircburgas vilciena un Ansbahas terorakti, notika arī divi citi uzbrukumi - 22.jūlijā Minhenē, Bavārijā, irāņu izcelsmes Vācijas pilsonis nošāva deviņus cilvēkus, bet 24.jūlijā Reitlingenē, Bādenē-Virtembergā, patvēruma meklētājs no Sīrijas ar mačeti nogalināja kādu grūtnieci.


BNS/Foto: AP/Scanpix/LETA, Reuters/Scanpix/LETA, EPA/LETA

Citi šobrīd lasa

Aivis Freidenfelds cīnās un ir pilns apņēmības uzveikt smagu slimību
FOTO: posts un "spoki" valda kādreiz spožā slēpošanas kūrortā Dienvidkorejā 3
Blogeris Jaroslavs priecē ar sevišķi pikantu bildīti - dupsi apaļu kā pilnmēness 15
Skatīt visus komentārus