77 Foto
Līdz ar Menbižas ieņemšanu džihādistiem nogriezts pēdējais ceļš, kas nodrošināja piekļuvi robežai un ārpasaulei.

Kurdu-arābu alianse Sīrijā ieņēmusi "Islāma valsts" bastionu 2

Ārzemēs
2016. gada 6. augustā 18:20
ASV atbalstītā kurdu-arābu alianse Sīrijas ziemeļos ieņēmusi līdz šim par džihādistu grupējuma "Islāma valsts" bastionu uzskatīto Menbižas pilsētu, sestdien pavēstīja Londonā bāzētā sīriešu aktīvistu organizācija "Syrian Observatory for Human Rights" (SOHR).

Pēc divus mēnešus ilgušajām kaujām kurdu vadītie Sīrijas Demokrātiskie spēki (QSD) teju pilnībā kontrolē netālu no Turcijas robežas esošo pilsētu.

"QSD tagad "ķemmē" Menbižas centru un ziemeļu daļu, dzenot pēdas "Islāma valsts" slēptajiem elementiem," sacīja SOHR vadītājs Rami Abderrahmans.

Līdz ar Menbižas ieņemšanu džihādistiem nogriezts pēdējais ceļš, kas nodrošināja piekļuvi robežai un ārpasaulei.

Menbižas krišanai, domājams, būs liela ietekme uz "Islāma valsts" iespējām nodrošināt piegādes un karotājus tās "de facto" galvaspilsētai Rakai, kā arī tās kontrole esošajiem apvidiem Sīrijā un Irākā.

"Islāma valsts", kas savulaik atšķēlās no "Al Qaeda", Menbižu ieņēma 2014.gadā.

Pilsoņkarš Sīrijā notiek kopš 2011.gada un sadrumstalojies daudzās frontēs starp kurdu spēkiem, mērenajiem un radikālajiem sunnītu nemierniekiem, valdības karaspēku un tai lojāliem paramilitāriem formējumiem. Karā dzīvību zaudējuši jau vairāk nekā 280 000 cilvēku.

Sīrijā 27.februārī stājās spēkā pamiers, tomēr tas neattiecas uz grupējumiem, kurus ANO atzinusi par teroristu organizācijām, tādiem kā "Islāma valsts" un "Al Nusra".

"Islāma valsts" kontrolē plašas teritorijas Sīrijā un Irākā, kur cenšas ieviest viduslaiku sunnītu paražas, pasludinājusi tur "kalifātu" un pastrādājusi neskaitāmas asinsstindzinošas zvērības.

 

LETA/Foto: AFP/Scanpix/LETA
Pievienot komentāru

Noteikti izlasi

  • Ieroču atļaujas izsniedzējs runā publiski: noziegums, par kuru tur aizdomās Egidiju, ir kas nepieredzēts 16
  • Latvietim Andrejam Īrijā piespriež mūža ieslodzījumu. Cietumā sēž arī viņa brālis 37
  • Murgs... teroristi grasījās spridzināt slaveno Rialto tiltu Venēcijā 9