Video
Pie Ventimiljas robežpunkta vairāki desmiti imigrantu Francijā iekļuva, ejot pa piekrastes klintīm. Daži no viņiem iegāzās ūdenī.

Haoss uz Francijas-Itālijas robežas, imigranti gar piekrastes klintīm laužas Francijā 12

Ārzemēs
2016. gada 8. augustā 17:53
Francija nedēļas nogalē nosūtījusi atpakaļ uz Itāliju aptuveni 200 nelegālos imigrantus, kurus likumsargiem izdevās aizturēt drīz pēc robežas nelikumīgās šķērsošanas, vēsta vietējie mediji.

Piektdien uz robežas tika pieredzēti haotiski skati. Pie Ventimiljas robežpunkta vairāki desmiti imigrantu Francijā iekļuva, ejot pa piekrastes klintīm. Daži no viņiem iegāzās ūdenī.

Vairums robežpārkāpēju bija no Sudānas, Etiopijas un Eritrejas.

Lai savaldītu robežpārkāpējus, policija lika lietā asaru gāzi. Aizturēti vairāki nelegālo imigrantu atbalsta organizācijas "No Borders" aktīvisti, kas palīdzēja imigrantiem iekļūt Francijā.

Daži no šiem aktīvistiem bija tērpušies jakās ar kapucēm, bruņojušies ar nažiem un rungām.

Organizācija arī draudēja Itālijas robežpilsētā sarīkot demonstrāciju, bet pēdējā brīdī no šiem plāniem atteicās.

Haoss pie Ventimilijas robežpunkta - video:

Francijas iekšlietu ministrs Bernārs Kaznēvs cildināja drošības spēku efektīvo rīcību nedēļas nogales krīzē. Viņš arī solīja "valsts dienestu totālu mobilizāciju, lai garantētu Francijas robežu drošību".

Kaut arī šādas migrantu krīzes epizodes pēdējā laikā nav nonākušas Francijas avīžu pirmajās lappusēs, laikraksts "Le Figaro" atgādina, ka līdzīgs incidents uz Francijas-Itālijas robežas notika jau jūnijā, tomēr tad to aizēnoja Eiropas futbola čempionāta norises.

Tūkstošiem nelegālo imigrantu pārpildītos kuģos un laivās šķērso Vidusjūru un tad izklīst pa Eiropu. Daudzi labākas dzīves meklējumos dodas uz Lielbritāniju, ko uzskata par īstu El Dorado.

Nelegālo imigrantu plūsma no Turcijas uz Grieķiju pēdējā laikā ir sarukusi, taču vienlaikus aktivizējies cilvēku kontrabandas maršruts no Lībijas uz Itāliju.

LETA/Foto: Ekrānuzņēmums no video
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Kāpēc lietuviešu puisis nošāva savu ģimeni? Viņa klasesbiedrene atklāj iespējamos cēloņus 129
  • Latviešu čalis parāda, kā zibenīgi kļūt par zvaigzni feisbukā 22
  • Latviete un viņas dēliņš Īrijā kļūst par baisa nozieguma upuriem. Policisti sparīgi meklē pavedienus 13