Zinātnieki ne tikai atrada delfīnu, bet pat pamanījās ar viņu kopīgi papeldēties.

Zinātniekiem pie Baltijas jūras "atkāries žoklis"; mūsu vēsos ūdeņus apmeklējis rets viesis. VIDEO 21

Ārzemēs
2016. gada 8. augustā 18:24
Pamatīgu pārsteigumu piedzīvojuši biologi ūdeņos, kas pie Zviedrijas un Dānijas - Ēresunda šaurumu, kas savieno Baltijas jūru ar Ziemeļjūru, apmeklējis rotaļīgs delfīns. Tiesa gan, izskaidrojums tam var būt pagalam nopietns.

Skandināvu mediji vēstī, ka parastā delfīna rotaļas Ēresundā nofilmējuši dāņu zinātnieki, kuri ceturtdien šaurumu apsekoja gumijas laivā, kad pēkšņi viņiem pievienojies delfīns, kas zinātnieku laivu pavadīja aptuveni stundas garumā.

"Tas bija neprāts, milzīga pieredze. Cilvēki bija redzējuši viņu trešdien, tāpēc mēs devāmies ārā [apgaitā]. Tas ir pirmais gadījums daudzu gadu laikā, kad mēs redzam delfīnu Ēresundā. Pēdējais iespējamais gadījums bija 2003.gads Hesingborjā," medijiem atklāja zinātnieki, kuriem pat radās iespēja pievienoties delfīnam ūdenī.

"Es nedomāju, ka kādam līdz šim ir bijusi iespēja snorkelēt ar delfīnu Ēresundā. Es nekad neko tādu neesmu darījis," sacīja zinātnieks Jens P.Jensens.

Parastais delfīns, kā ierasts, ir sastopas siltos ūdeņos un tropu okeānos, taču zinātnieki uzskata, ka nākotnē delfīni ziemeļos var kļūt par ierastāku skatu klimata izmaiņu dēļ.

"Kļūst siltāk un siltāk un nelielas izmaiņas [temperatūrā] var pievilināt delfīnus uz doties uz šaurumu. Tur arī ir daudz zivju, no kā pārtikt. Domāju, ka delfīni Ēresundā nākotnē būs arvien biežāk sastopami," norāda zinātnieki.


Kasjauns.lv/Foto: Ekrānšāviņš no Youtube
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Liepājnieks Antons tiesā uzvar "Rimi" un piedzen 200 eiro 28
  • Policija atradusi 9 gadus veco Artūru, kurš vakarā nepārnāca mājās 15
  • Pēc terorakta Londonā šī sieviete lakatā kritusi nežēlastībā 39