Policija Lejassaksijā un Reinzemes-Pfalcas federālajā zemē apstiprināja, ka kratīšanas notikušas Dortmundā, Dīsburgā un Hildesheimā.

Vācijas policija veic plašus reidus pret iespējamiem islāmistu ekstrēmistiem

Ārzemēs
2016. gada 10. augustā 14:45
Vācijas policija trešdienas rītā veikusi kratīšanas vairākās adresēs, kas saistītas ar trim iespējamiem islāmistu ekstrēmistiem, paziņojusi federālā prokuratūra.

Vīrieši tiek turēti aizdomās par atbalstītāju vervēšanu teroristu grupējumam "Islāma valsts" no 2015.gada janvāra līdz jūlijam. Tiek uzskatīts, ka viens no aizdomās turamajiem sniedzis arī finansiālu atbalstu teroristu grupējumam un palīdzējis ar loģistiku.

Policija Lejassaksijā un Reinzemes-Pfalcas federālajā zemē apstiprināja, ka kratīšanas notikušas Dortmundā, Dīsburgā un Hildesheimā.

Izdevums "DerWesten" ziņo, ka viens no aizdomās turamajiem ir īpašnieks tūrisma aģentūrai, kurā policija veikusi kratīšanu, un, domājams, ir saistīts ar divām personām, kas plānoja uzbrukumu sikhu templim Esenē.

Policijas operācijas veiktas dienu pēc tam, kad Reinzemes-Pfalcas federālajā zemē tika aizturēts kāds 24 gadus vecs patvēruma meklētājs, kas, domājams, pieder pie "Islāma valsts" un darbojies šī grupējuma augsta ranga dalībnieka uzdevumā.

Policija uzskata, ka plānots sarīkot uzbrukumu Vācijas bundeslīgas futbola sezonas laikā.

Pagājušajā mēnesī Vācijā vienas nedēļas laikā notika četri vardarbīgi uzbrukumi. Par diviem no tiem atbildību uzņēmās "Islāma valsts". Uzbrukumos dzīvību zaudēja deviņi cilvēki un bojā gāja arī trīs uzbrucēji.

LETA/Foto: AFP/Scanpix/LETA, EPA/LETA, AP/Scanpix/LETA

Izlasi

Ar ko skolās baro mūsu bērnus? Latvijas skolēni publicē savu pusdienu foto 189
Advokāte Īrijā ar dažām fotogrāfijām izjauc latvieša Jāņa mēģinājumu piedzīt 120 000 eiro 29
Šis tūrists 47 dienas izdzīvoja Himalajos. Viņa meitene nomira 3 dienas pirms izglābšanas 10
Pievienot komentāru