Lavrovs: "Maskava spers apņēmīgus soļus, lai garantētu, ka jebkādi mēģinājumi iebrukt "mūsu" teritorijā tiek izskausti saknē".

Lavrovs pēc incidenta Krievijas okupētajā Krimā mudina uz mieru 8

Ārzemēs
2016. gada 15. augustā 19:47
Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs pirmdien mudināja uz mieru pēc spriedzes saasināšanās Krievijas un Ukrainas attiecībās saistībā ar okupēto Krimu. Vienlaikus viņš brīdināja, ka Maskava vērsīsies pret jebkādiem centieniem destabilizēt situāciju okupētajās teritorijās.

Maskava ir uzticīga ar Eiropas starpniecību panāktajam Austrumukrainas pamiera plānam, sacīja Lavrovs.

"Šobrīd galvenais ir nepakļauties emocijām, neķerties pie ekstrēmiem soļiem, bet mēģināt stabilizēt situāciju ar savaldību un koncentrēšanos," pēc sarunām Jekaterinburgā ar Vācijas kolēģi Franku Valteru Šteinmeieru sacīja Lavrovs.

Viņš gan arī brīdināja, ka Maskava spers "apņēmīgus soļus, lai garantētu, ka jebkādi mēģinājumi iebrukt mūsu teritorijā tiek izskausti saknē".

Šteinmeiers atzina, ka ar Lavrovu runājis par iespēju atsākt Ukrainas, Krievijas, Francijas un Vācijas četrpusējās miera sarunas. Iepriekš Krievijas prezidents Vladimirs Putins bija ļāvis noprast, ka nākammēnes plānotās Normandijas formāta sarunas varētu arī nenotikt.

Spriedzes saasināšanās ap okupēto Krimu Vācijā rada satraukumu, sacīja Šteinmeiers.

Šonedēļ spriedze Kijevas un Maskavas starpā saasinājās, jo Krievijas Federālā drošības dienests (FDD) paziņojis, ka tas okupētajā Krimā novērsis Ukrainas militārā izlūkdienesta "teroraktus" un atvairījis Kijevas spēku bruņotu uzbrukumu.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins saistībā ar to apsūdzēja Ukrainu, ka tā esot ķērusies pie "terora prakses".

Ukrainas prezidents Petro Porošenko kategoriski noraidījis Maskavas apsūdzības kā "bezjēdzīgas un ciniskas". Viņš uzsvēra, ka tās ir fantāzijas un kārtējais iemesls, lai Ukrainai izteiktu jaunus kara draudus.

Krievija 2014.gada februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš 2014.gada aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

LETA/Foto: Vida Press

Izlasi

Jauniete-bezdarbniece no Rīgas laimē lielu naudas summu. Daļu sola veltīt cēliem mērķiem 15
Tik tālu nu esam... par 400 eiro var nopirkt dubļu notašķītas luksusa zīmola bikses 7
Atrasts 23 gadus vecais Raivis no Jēkabpils 11
Skatīt visus komentārus