Jaunākie dati - viesstrādnieki skaitīti jau pēc "Brexit" jūnijā.

Saskaitīts, cik viesstrādnieku no Austrumeiropas šobrīd mīt Lielbritānijā. Dati pēc Brexit 12

Ārzemēs
2016. gada 18. augustā 09:33
Viesstrādnieku skaits no tām astoņām Austrumeiropas valstīm, kas Eiropas Savienībai (ES) pievienojās 2004.gadā, Lielbritānijā pārsniedzis miljonu.

Viesstrādnieku skaits no Čehijas, Igaunijas, Latvijas, Lietuvas, Polijas, Slovākijas, Slovēnijas un Ungārijas laikā no aprīļa līdz jūnijam, salīdzinot ar šo pašu periodu pagājušajā gadā, pieaudzis par 44 000.

Saskaņā ar oficiālajiem statistikas datiem kopējais viesstrādnieku skaits no ES Lielbritānijā šobrīd sasniedzis 2,23 miljonus, un salīdzinājumā ar pērnā gada otro ceturksni viņu skaits pieaudzis par 238 000.

Tajā pašā laikā bezdarbnieku skaits Lielbritānijā no aprīļa līdz jūnijam sarucis par 52 000, nokrītoties līdz 1,64 miljoniem.

Šie ir pirmie dati, kurus Nacionālais statistikas birojs (ONS) publiskojis kopš 23.jūnijā notikušā referenduma par izstāšanos no ES.

Austrumeiropas valstu viesstrādnieku skaits pēdējo desmit gadu laikā ir četrkāršojies.

Bez minēto astoņu valstu viesstrādniekiem Lielbritānijā šobrīd mīt arī 266 000 Bulgārijas un Rumānijas pilsoņi, kuru skaits salīdzinājumā ar pērnā gada otro ceturksni pieaudzis par aptuveni 87 000.

Bulgāri un rumāņi var bez ierobežojumiem strādāt visā ES teritorijā kopš 2014.gada janvāra.

No pārējām ES dalībvalstīm Lielbritānijā strādā aptuveni 944 000 cilvēku.

Tikmēr viesstrādnieku skaits no ES nepiederošajām valstīm gada laikā faktiski nav mainījies un saglabājies 1,21 miljona līmenī.

Domnīcas "Migration Watch" priekšsēdētājs Lords Grīns norādīja, ka spiediens, ko šī masīvā imigrācija radījusi uz vietējām kopienām lielā mērā izskaidro jūnija referenduma iznākumu.

"Jaunie statistikas dati izgaismo, kāpēc ir svarīgi ne tikai atgūt kontroli pār mūsu robežām, bet arī ievērojami samazināt imigrācijas neto," uzsvēra Grīns.

LETA/Foto: Shutterstock
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Latvietim Andrejam Īrijā piespriež mūža ieslodzījumu. Cietumā sēž arī viņa brālis 51
  • Latviete un viņas dēliņš Īrijā kļūst par baisa nozieguma upuriem. Policisti sparīgi meklē pavedienus 13
  • Kādā viensētā atrod mirušu bezvēsts pazudušo Māri, kuru meklēja 4 mēnešus 8