Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Oļegam Gazmanovam ne tikai Latvijā, bet arī Lietuvā ir nevēlama persona. Viņu patrieca no kaimiņvalsts galvaspilsētas Viļņas, neskatoties uz to, ka viņš zīmējās ar Šengenas zonas vīzu.

Kremļa lakstīgalu Oļegu Gazmanovu patriec no Lietuvas 69

Pasaulē
2016. gada 18. augustā 12:47 2016. gada 18. augustā 12:47
Krievijas skatuves māksliniekam Oļegam Gazmanovam, kurš atbalsta Kremļa politiku un savās dziesmās glorificē Padomju Savienību, liegta iebraukšana Lietuvā, ceturtdien paziņoja Lietuvas Valsts robežsardzes dienests.

Gazmanovs ir to personu sarakstā, kam liegta iebraukšana Lietuvā. Valsts robežsardzes dienests paziņoja, ka Gazmanovam, kurš trešdienas vakarā ar lidmašīnu no Maskavas ieradās Viļņā, ir Itālijas izsniegta Šengenas zonas vīza. "Tika noskaidrots, ka vīrietis, kas ar reisu ieradās no Maskavas, ir valstī nevēlama persona," teikts dienesta izplatītajā paziņojumā plašsaziņas līdzekļiem.

65 gadus vecajam dziedātājam tika atļauts nakti pavadīt viesnīcā Viļņas lidostā. Viņš ceturtdienas rītā ar lidmašīnu devās atpakaļ uz Maskavu, informēja Lietuvas Valsts robežsardzes dienests.

Lietuvas Ārlietu ministrija 2013.gada decembrī paziņoja, ka Gazmanovs ir kurinājis nesaskaņas un izrādījis necieņu pret Lietuvas vēsturi, kad koncertā Viļņā izpildīja Padomju Savienību glorificējošu dziesmu.

"Starptautisko tiesību pārkāpums, valstu okupācija un sagrautas cilvēku dzīves nevar attaisnot ar nekādiem internacionālistu saukļiem," tolaik paziņoja Lietuvas Ārlietu ministrija.

Koncerta Viļņā laikā 2013.gadā Gazmanovs izpildīja dziesmu "Sdelan v SSSR" ("Ražots PSRS"). Dziesmā ir šādi vārdi: "Ukraina un Krima, Baltkrievija un Moldova - tā ir mana valsts! Sahalīna un Kamčatka, Urālu kalni - tā ir mana valsts! Krasnodaras novads, Sibīrija un Pievolga, Kazahstāna un Kaukāzs, un arī Baltija .. Esmu dzimis Padomju Savienībā, esmu ražots PSRS!"

Lietuvā padomju okupācijas laikā no 1940.gada līdz 1952.gadam tika izsūtīti 275 tūkstoši cilvēku, kā arī nogalināti vairāk nekā 20 tūkstoši lietuviešu partizānu un viņu piekritēju, kas cīnījās pret padomju okupācijas varu.

Dziesma par sankcijām Krievijas Vecgada TV šovā:

Sociālās saziņas vietnēs Gazmanovs paziņoja, ka tikai Viļņas lidostā uzzināja, ka ir iekļauts Lietuvai nevēlamo personu sarakstā.

"Esmu Lietuvā, Viļņas lidostā. Neskatoties uz manu Šengenas vīzu, kas saskaņā ar Eiropas Savienības tiesībām atver visas robežas Šengenas zonā, man ir liegts iziet no lidostas. Izrādās, ka ir slepens saraksts ar cilvēkiem no Krievijas, kas Lietuvā nav gaidīti," viņš norādīja.

"Viņi teic, ka sarakstus iepriekš nevar saņemt un netiek izsūtīti nekādi brīdinājumi. Tāpat netiek sniegts nekāds iemesls, tādēļ Krievijas pilsonis par šo statusu var uzzināt, tikai ierodoties lidostā," piebilda estrādes dziedātājs.

"Tā ir viszemiskākā sistēma," viņš paziņoja.

2014. gadā pirms pēdējā „Jaunā Viļņa” Jurmalā Gazmanovu kompānijā ar dziedātāju Valēriju un estrādes leģendu Josifu Kobzonu nevēlamo personu sarakstā iekļāva Latvija, norādot, ka dziedātājs ar vārdiem un darbiem ir "kaitējis Ukrainas suverenitātei un teritoriālajai nedalāmībai". Pēc neielaišanas Latvijā Kremļa lakstīgalas par šo pasākumu paņirgājās Krievijas televīzijā.


Kasjauns.lv/ LETA/ Foto: no izdevniecības „Rīgas Viļņi” arhīva

Citi šobrīd lasa

Visvairāk "Zelta mikrofona" nomināciju saņem Dons, Intars Busulis un "Instrumenti" 28
FOTOREPORTĀŽA. Filmas “Nameja gredzens” galvenie varoņi ballītē nobauda latviešu alu 9
Par haskiju turēšanu mēslos, mitrumā un trūkumā atbildīgajiem 800 eiro sods 20
Skatīt visus komentārus