Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Vienlaikus Merkele atzina, ka teroristi var mēģināt pārvilināt imigrantus savā pusē.

Merkele: "Terora fenomenu Vācijā neaizsāka bēgļi" 72

Pasaulē
2016. gada 18. augustā 14:18 2016. gada 18. augustā 14:18
"Terora fenomenu" Vācijā neaizsāka bēgļi, bet tas jau bijis klātesošs, trešdien paziņojusi Vācijas kanclere Angela Merkele.

Merkelei mītiņā Neištrēlicā pirms reģionālajām vēlēšanām Mēklenburgas-Priekšpomerānijas zemē tika jautāts, vai terorisms Vācijā ienācis kopā ar bēgļiem. Kanclere uz to atbildēja, ka islāmistu terorisma fenomens, ko iemieso grupējums "Islāma valsts", nav atnācis uz Vāciju līdz ar bēgļiem, bet bijis klātesošs jau iepriekš. Vienlaikus Merkele atzina, ka teroristi var mēģināt pārvilināt imigrantus savā pusē.

Kanclere arī apliecināja, ka konservatīvās partijas plāno cīnīties pret terorismu, palielinot policistu skaitu un valsts pilnvaras.

"Caur digitalizēšanu, caur sociālajiem medijiem (..) mums nepārtraukti ir jāpielāgojas," sacīja Merkele.

"Piemēram, tas, kas agrāk bija videonovērošana, drīz kļūs par seju atpazīšanu," viņa piebilda.

Vāciju jūlijā nedēļas laikā satricināja vairāki uzbrukumi, no kuriem divus veica patvēruma mkeklētāji, kas rīkojās teroristiskā grupējuma "Islāma valsts" vārdā.
 

18.jūlijā Bavārijā kāds gados jauns imigrants ar cirvi uzbruka vilciena pasažieriem, ievainojot piecus cilvēkus. Policija uzbrucēju nošāva.

24.jūlijā 27 gadus vecs sīrietis Ansbahā detonēja kasešu bumbu, kas atradās viņa mugursomā, pēc tam, kad viņam liedza iekļūt vietējā mūzikas festivālā. Sīrietis Vācijā ieradās pirms diviem gadiem, bet varasiestādes atteicās viņam piešķirt patvērumu. Bija paredzēts, ka viņš tiks deportēts uz Bulgāriju.

"Islāma valsts" apgalvoja, ka abi uzbrucēji bijuši grupējuma atbalstītāji.

LETA/Foto: AP/LETA/Scanpix 

Citi šobrīd lasa

"Tas bija traki..." Norvēģus izbiedē un arī sajūsmina iespaidīga dabas parādība 5
VIDEO: Nenotīrīta ceļa dēļ Krievijā izceļas iespaidīga masveida avārija 17
Rīga atkal staro! Sācies spožākais festivāls 11
Skatīt visus komentārus