27 Foto
Viņiem trūkst medikamentu, vakcīnu, un viņi cieš no sliktiem pakalpojumiem slimnīcās. Gandrīz 300 tūkstoši bērnu neiet skolā un gandrīz 350 tūkstoši Lībijas iedzīvotāju ir pārvietoti prom no savām mājām uz citu vietu valstī.

Trūkst medikamentu un vakcīnu; Lībijā humānā palīdzība nepieciešama 2,4 miljoniem cilvēku 1

Ārzemēs
2016. gada 20. augustā 11:38
Apvienoto Nāciju Organizācija (ANO) paziņojusi, ka Lībijā ir vairāk nekā 2,4 miljoni cilvēku, kam nepieciešama humānā palīdzība.

Tāda informācija sniegta piektdien, kad tika atzīmēta Pasaules humānās palīdzības diena, izplatītajā ANO ģenerālsekretāra īpašā pārstāvja Līnijā Martina Koblera paziņojumā.

"Viņiem trūkst medikamentu, vakcīnu, un viņi cieš no sliktiem pakalpojumiem slimnīcās. Gandrīz 300 tūkstoši bērnu neiet skolā un gandrīz 350 tūkstoši Lībijas iedzīvotāju ir pārvietoti prom no savām mājām uz citu vietu valstī," norādīja Koblers.

Viņš arī uzsvēra, ka sliktā situācijā ir vairāk nekā 270 tūkstoši migrantu, kas aizbēguši no citām valstīm, bet no Lībijas tālāk nekur netiek.

"Krīzes Lībijā radītās humānās vajadzības ir milzīgas, un tam ir jābūt kā pamudinājumam mums visiem darīt visu, ko vien spējam, lai sniegtu cerību cilvēkiem, jo īpaši tiem, kam ir steidzami nepieciešama humānā palīdzība," piebilda ANO ģenerālsekretāra īpašais pārstāvis Lībijā.

2011.gadā ilggadējā valsts vadītāja Muamara Kadafi gāšana izraisīja haosu Lībijā, jo vardarbīgu cīņu par varu sāka dažādi grupējumi.

Pēdējās kaujas koncentrējas ap piekrastes pilsētu Sirtu, kur valdību atbalstošie spēki cīnās pret džihādistu grupējumu "Islāma valsts".

 

 

LETA/Foto: EPA/LETA
Pievienot komentāru

Noteikti izlasi

  • Slimnīcā blakus palātās piedzimst puika un meitene. Izrādās, viņus kaut kas vieno! 24
  • Kaimiņus Liepājā satrauc, ka mājā skaļi kliedz bērns. Izrādās, puikas dzīve ir ļoti skarba 49
  • No jestrām ballītēm ne miņas - tā dzīvo bagātie, smagi bruņotie un sūrie Kabulas bērni. FOTO 4