Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Šonedēļ pasauli šokēja fotogrāfija ar piecus gadus veco Omranu, kurš redzams pēc gaisa trieciena - apmulsis un putekļiem un asinīm klāts - sēžam ātrās palīdzības auto. Viņa vecākais brālis nu ir miris.

Pēc gaisa triecieniem Alepo nofotografētā puisīša brālis miris no gūtajām traumām 27

Pasaulē
2016. gada 20. augustā 22:26 2016. gada 20. augustā 22:26
No gaisa triecienos Sīrijas pilsētā Alepo gūtajām traumām sestdien miris brālis zēnam, kura fotogrāfija no medicīniskās palīdzības saņemšanas brīža šonedēļ pāršalca pasauli, paziņoja žurnālists, kurš nofotografēja mazo zēnu Omranu.

"Desmit gadu vecais Ali nomira Alepo slimnīcā ar vēdera traumām," sacīja Mahmuds Raslans.

Šonedēļ pasaules plašsaziņas līdzekļu uzmanību izpelnījās Raslana fotogrāfija ar piecus gadus veco Omranu, kurš redzams pēc gaisa trieciena - apmulsis un putekļiem un asinīm klāts - sēžam krēslā neatliekamās medicīniskās palīdzības automašīnā.

"Ali trieciena dienā operēja," stāstīja žurnālists, piebilstot, ka piektdien viņa veselības stāvoklis tika vērtēts kā stabils, bet sestdien tas pasliktinājās un zēns nomira.

Abi zēni ar vecākiem un vēl diviem ģimenes bērniem, trešdien tika izglābti no gruvešu apakšas pēc gaisa triecieniem nemiernieku kontrolētajā Katerdži rajonā.

Raslans stāstīja, ka ir ticies ar ģimeni un izteicis tai līdzjūtību. Viņš piebilda, ka ģimene cenšas izvairīties no uzmanības, jo vecāki baidās par atriebību pēc tam, kad dēla fotogrāfija izplatījās pa visu pasauli.

 

Gan Sīrijas prezidenta Bašara al Asada režīma gaisa spēki, gan to sabiedrotie no Krievijas Alepo bieži veic gaisa triecienus nemiernieku kontrolētās teritorijas. Krievija pēc notikušā noliedza, ka tās spēki ir vērsuši gaisa triecienus pret civiliedzīvotājiem.

 

Starptautiskā cilvēktiesību aizstāvības grupa "Amnesty International" iepriekš ir apsūdzējusi Krieviju un Asada režīmu par dzīvojamo teritoriju apšaudīšanu un šķietami apzinātu mērķēšanu uz slimnīcām.

LETA/ Foto: AP, AFP/Scanpix/LETA

Citi šobrīd lasa

Viņi ir jauni, gudri un veiksmīgi. 10 Latvijas talanti, kam vēl nav 33
Lūgums palīdzēt! Kādreizējam Latvijas hokeja izlases galvenajam trenerim Vasiļjevam nopietnas veselības problēmas 68
Par Kimas Vallas slepkavību dāņu uzņēmējam Madsenam pieprasīs mūža ieslodzījumu 7
Skatīt visus komentārus