Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Šie attēli šokēja pasauli un skaudri ilustrēja to, ko karš nodara bērniem.

Attēli, kas satrieca pasauli: kara bērniem atņemtā bērnība. FOTO 30

Pasaulē
2016. gada 23. augustā 06:25 2016. gada 23. augustā 06:25
Pagājušajā nedēļā pasauli sapurināja sirdi plosošs attēls - pelniem un asinīm klāts piecgadīgs sīriešu puika Omrans Daknīšs, kurš ar tukšu skatienu sēž ambulancē pēc ievainojumu gūšanas apšaudēs Alepo. Tiesa gan, Omrāns nav vienīgais bērns, kurš pasaulei atgādināja, ka Sīrijas pilsoņu karš nav tikai sausi skaitļi.

Kopš augusta sākuma intensīvās apšaudēs Sīrijas pilsētā Alepo gājuši bojā vairāk nekā 100 mierīgie iedzīvotāji un 700 ievainoti, paziņojušas vietējās amatpersonas. Vismaz puse bojāgājušo ir sievietes un bērni.

Piecus gadus vecais Omrans.

Šis bērniņš ir piecus gadus vecais Omrāns Daknīšs, viens no pieciem bērniem, kas guva ievainojumus trešdienas apšaudēs Alepo pilsētā. 

Par laimi, puisīša dzīvībai vairs briesmas nedraud, taču drīz vien izskanēja arī traģiskas ziņas - karadarbībā dzīvību zaudēja Omrana brālītis. «Desmit gadu vecais Ali nomira Alepo slimnīcā ar vēdera traumām,» sacīja Mahmuds Raslans, kurš ir šo kadru autors. 

Abi zēni ar vecākiem un vēl diviem ģimenes bērniem, trešdien tika izglābti no gruvešu apakšas pēc gaisa triecieniem nemiernieku kontrolētajā Katerdži rajonā.

Četrus gadus vecā Adi.

Pērn pasauli šokēja attēls ar četrgadīgo Adi Hudeu - meitenīti, kura pacēla augšā rokas, kad pret viņu tika pavērsts fotoaprāts. Nevainīgais mazulis domājis, ka tas ir... ierocis.

Fotogrāfs mazo Adi satika bēgļu nometnē pie Turcijas robežas. Kaujās Sīrijas pilsētā Hamā nupat bojā gājis meitēna tētis, un māte ar Adi, viņas māsu un vēl trim brāļiem devās bēgļu gaitās. Brīdī, kad Osmans nolēma iemūžināt Adi lielās brūnās skumju acis, bērns saslēja rociņas augšup – viņa domājusi, ka fotoaparāts ir nāvējošs ierocis. „Normāli, parasti bērni, sajūtot apdraudējumu, bēgtu prom. Taču viņa zināja, ka jāpadodas, lai nenogalinātu,” sajūtas atceras attēla autors. 

Divus gadus vecais Ailans.

Savukārt dažus mēnešus vēlāk kā auksta ūdens šalts pasaules iedzīvotāju prātiem bija fotogrāfija ar Turcijā izskaloto divgadīgo puisīti no Sīrijas. 

Mazais Ailans ceļojis kopā ar savu ģimeni gumijas laivā ar mērķi no Sīrijas nonākt Eiropā. 

Ģimene ceļojusi vienā no divām bēgļu laivām, kas apgāzušās jūrā pie Turcijas. No 23 cilvēkiem četrus cilvēkus izdevies izglābt, bet pieci pazuduši bez vēsts. Laivotāji gribējuši nonākt Kosas salā Grieķijā, taču ceļojums tiem aprāvies Bodrumā, Turcijā. Daudziem - arī šim mazulim - tas beidzās letāli.

Pilsoņkarš Sīrijā notiek kopš 2011.gada un sadrumstalojies daudzās frontēs starp kurdu spēkiem, mērenajiem un radikālajiem sunnītu nemierniekiem, valdības karaspēku un tai lojāliem paramilitāriem formējumiem. Karā dzīvību zaudējuši jau vairāk nekā 280 000 cilvēku.

 

Kasjauns.lv/Foto: Twitter, AFP; AP, Reuters; EPA/LETA/Scanpix 

Citi šobrīd lasa

FOTOREPORTĀŽA. Filmas “Nameja gredzens” galvenie varoņi ballītē nobauda latviešu alu 9
Sieva sarīko kārtējo publisko skandālu, nonāk policijā, bet viņas mīļotais uz iecirkni atbrauc dzēris 18
"Labāk pusstundu vēlāk mājās, nekā stundu ātrāk morgā..." Policisti asi izsakās par vakardienas notikumiem uz ceļiem 23
Skatīt visus komentārus