Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Amatričes pilsētiņas mērs ziņo, ka nopostīta "puse pilsētas" un ka zem sagruvušo ēku drupām iesprostoti cilvēki.

Itāliju šonakt skārusi spēcīga zemestrīce; upuru skaits strauji aug. VIDEO 16

Pasaulē
2016. gada 24. augustā 07:15 2016. gada 24. augustā 07:15
(Ziņa papildināta 10:50) Itālijas vidienē Umbrijas reģionā trešdienas rītā notika 6,2 magnitūdas stipra zemestrīce, kurā gājis bojā vismaz 21 cilvēks, ziņo vietējās amatpersonas.

Jaunākā informācija liecina, ka zemestrīcē miris 21 cilvēks, taču amatpersonas norāda, ka, visticamāk, upuru skaits augs, jo cilvēki ir iesprostoti zem drupām un šobrīd notiek intensīvi glābšanas darbi. 

Saņemtas ziņas arī par ievērojamiem postījumiem, ko nodarījusi zemestrīce.

Seklās zemestrīces epicentrs bija 10 kilometrus uz dienvidaustrumiem no viduslaiku pilsētas Norčas, kura atrodas Perudžas provincē Umbrijas reģiona dienvidaustrumos.

Kā vēsta ASV Ģeoloģiskais dienests, zemestrīce notika plkst.3.36 (plkst.4.36 pēc Latvijas laika) un tai sekoja vairāki pēcgrūdieni. Tā bija jūtama arī Romā, kas ir apmēram 170 kilometru attālumā no zemestrīces epicentra, un visā Itālijas centrālajā daļā.

Stipri cietusi Amatričes pilsētiņa, un tās mērs ziņo, ka nopostīta "puse pilsētas" un zem sagruvušo ēku drupām iesprostoti cilvēki.

Zemestrīce Amatričē izraisījusi arī zemes nogruvumu, un pastāv draudi, ka var sabrukt vietējais tilts.

Par postījumiem vēsta arī Itālijas Civilās aizsardzības pārvalde, norādot, ka starp stiprāk cietušajām pilsētām ir arī Akumoli, Posta un Arkuata del Tronto.

Ziņas par bojāgājušajiem līdz šim saņemtas no Amatričes, Arkuatas del Tronto un Akumoli, kur attiecīgi apstiprināti seši, pieci un desmit nāves gadījumi.

Taču sagaidāms, ka upuru skaits varētu turpināt pieaugt, jo nezināms skaits cilvēku joprojām ir aprakti zem sagruvušo namu drupām, bet dažas no cietušajām apdzīvotajām vietām glābēji vēl nav sasnieguši.

"Situācija ir dramatiska. Ir daudz bojāgājušo. Šobrīd nevaru nosaukt skaitu, jo glābšanas darbi turpinās un tie ir ļoti, ļoti smagi," aģentūrai AFP izteicās Amatričes mērs.

2009.gadā Abrucu reģionā Itālijas vidienē 6,3 magnitūdu zemestrīce prasīja vairāk nekā 300 cilvēku dzīvības. Tā bija jūtama arī Romā.


LETA/Kasjauns.lv/ Foto: AFP/Scanpix/LETA, Twitter

Francesco Ameli /

Citi šobrīd lasa

Privātdetektīvi: Kanādas miljardieris un viņa sieva tikuši zvērīgi noslepkavoti 51
Eleganti tērpi un stila pērles: Kinoaktieru ģilde Losandželosā noskaidro savus labākos 3
Austrumu slimnīcā veikta unikāla plaušu operācija zemniekam no Latgales 33
Skatīt visus komentārus