10 Foto
Operācija uzsākta plkst.4.

Turcijas tanki iegājuši Sīrijas teritorijā 9

Ārzemēs
2016. gada 24. augustā 12:12
Vairāki desmiti Turcijas tanku trešdien šķērsojuši robežu un iegājuši Sīrijas teritorijā, sākot operāciju, kuras mērķis ir padzīt teroristiskā grupējuma "Islāma valsts" kaujiniekus no Džerābulusas pilsētas, no notikumu vietas ziņo aģentūras AFP fotogrāfs.

Tankiem sekoja vairāki mazāki spēkrati, kuros, domājams, atrodas Ankaras atbalstīto sīriešu nemiernieku kaujinieki.

Kā vēstīts, Turcijas premjerministra kanceleja trešdienas rītā paziņoja, ka armija un starptautiskās koalīcijas gaisa spēki Sīrijā sākuši operāciju Džerābulusas atbrīvošanai.

Taču vēlāk Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdoans nāca klajā ar paziņojumu, ka operācija nav vērsta vienīgi pret "Islāma valsti", bet arī pret kurdu zemessardzi.

"No plkst.4.00 mūsu spēki sākuši operāciju pret "Islāma valsts" un PYD (Kurdu Demokrātiskās vienības partijas) teroristu grupējumiem," uzstājoties ar runu Ankarā, pavēstīja Erdoans, piebilstot, ka operācijas mērķis esot pielikt punktu problēmām pierobežā.

"Mēs esam teikuši, ka "pietiek" nozīmē "pietiek", un tas ir jāizbeidz. Šis process sākās plkst.4.00. Tagad tas ir jāatrisina," paziņoja prezidents.

"Neviens nevar skatīties uz Sīrijas jautājumu neatkarīgi no Turcijas iekšējām lietām," viņš piebilda, skaidrojot, ka Sīrijas pilsoņu karš ir veicinājis nesen Turcijas teritorijā piedzīvotos uzbrukumus.

"Ceļš uz terorisma problēmas atrisināšanu iet caur Sīrijas un Irākas problēmu atrisināšanu [..]. Turcija uzveiks no Sīrijas nākošos draudus," brīdināja Erdoans.

Jau pirms sauszemes spēku ieiešanas Sīrijā Turcijas kara lidmašīnas "F-16" bombardēja "Islāma valsts" kontrolēto Džerābulusu, kamēr artilērija apšaudīja 63 mērķus Sīrijas teritorijā.

Informācijas avoti drošības dienestos atklāja, ka jau pirms operācijas sākuma Sīrijas teritorijā pāris kilometru dziļumā iegājuši nelieli Turcijas īpašo uzdevumu spēki.

Tikmēr aģentūra "Anadolu" ziņo, ka Ankaras atbalstītās Brīvās Sīrijas armijas kaujinieki esot iegājuši Sīrijas teritorijā jau trīs kilometru dziļumā.


LETA/Foto: Reuters/LETA/Scanpix 

Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Kāpēc lietuviešu puisis nošāva savu ģimeni? Viņa klasesbiedrene atklāj iespējamos cēloņus 121
  • Ieroču atļaujas izsniedzējs runā publiski: noziegums, par kuru tur aizdomās Egidiju, ir kas nepieredzēts 14
  • Latviešu čalis parāda, kā zibenīgi kļūt par zvaigzni feisbukā 10