Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Pastāv bažas, ka bojāgājušo skaits var vēl pieaugt, jo daudz upuru ir aprakti gruvešos, desmitiem cilvēku ir pazuduši bez vēsts un cerības viņus atrast dzīvus kļūst arvien mazākas.

Jaunākie dati: zemestrīce Itālijā paņēmusi vismaz 247 dzīvības, daudz pazudušo 9

Pasaulē
2016. gada 25. augustā 07:49 2016. gada 25. augustā 07:49
Bojāgājušo skaits 6,2 magnitūdu zemestrīcē, kas trešdienas rītā notika Itālijas vidienē, pieaudzis līdz vismaz 247 cilvēkiem, ceturtdien paziņoja Itālijas Civilās aizsardzības pārvalde.

"Tās ir sāpes, kurām nav robežu," paziņoja Itālijas premjerministrs Mateo Renci, apmeklējot zemestrīces zonu. Renci arī uzsvēra, ka Itālijai tagad jāsolidarizējas, lai pārvarētu problēmas, ar ko tā saskārusies pēc šīs postošās dabas katastrofas.

Kā vēsta ASV Ģeoloģiskais dienests, zemestrīce notika trešdien plkst.3.36 (plkst.4.36 pēc Latvijas laika), un tai sekoja vairāk nekā 250 pēcgrūdienu. Tā bija jūtama arī Romā, kas ir apmēram 170 kilometru attālumā no zemestrīces epicentra, un visā Itālijas centrālajā daļā.

Zemestrīces epicentrs atradās desmit kilometrus uz dienvidaustrumiem no viduslaiku pilsētas Norčas, kura atrodas Perudžas provincē Umbrijas reģiona dienvidaustrumos, bet hipocentrs bija četru kilometru dziļumā. Tā skārusi trīs reģionus - Umbriju, Lacio un Marki.

No divām zemestrīces vissmagāk skartajām pilsētiņām Amatričes un Akumoli, kuras atrodas Lacio reģiona Rjeti provincē, ir izglābti 368 ievainoti un slimi cilvēki.

Markes reģionā vien zemestrīce atstājusi bez pajumtes vairāk nekā 1500 cilvēku, vēstīja Itālijas ziņu aģentūra ANSA.

Itālijas valsts raidkompānija RAI ziņoja, ka Amatričē gājuši bojā 112 cilvēku. Pilsētiņas mērs Serdžo Piroci sacīja, ka daudz cilvēku vēl ir iesprostoti drupās. "Mēs gatavojam vietu līķiem," teica mērs.

Amatričē, kur sagrautas trīs ceturtdaļas māju un zem sagruvušo ēku drupām iesprostoti cilvēki, zemestrīce izraisījusi arī zemes nogruvumu, un pastāv draudi, ka var sabrukt vietējais tilts. Amatričes vēsturiskajā viesnīcā "Hotel Roma" tās sagrūšanas brīdī atradās apmēram 70 viesu, ziņoja RAI.

Cerības viesa tas, ka Amatričē no gruvešiem tika atbrīvots sešus gadus vecs zēns, lai gan viņa dvīņubrālis vēl ir pazudis bez vēsts. Kāds zēns tika izglābts no drupām arī zemestrīces nopostītajā Peskaras del Tronto ciematiņā, kas atrodas Markes reģiona Arkuatas del Tronto pašvaldības teritorijā.

Kalna virsotnē esošā Amatriče ir populāra atpūtas vieta Romas iedzīvotājiem, kas vasaras karstumā meklē veldzi vēsā kalnu gaisā. Zemestrīces laikā pilsētiņā bija apmetušies daudz viesu.

Glābšanas darbus apgrūtina zemestrīces zonas kalnainais reljefs.

Eiropas Savienība ir piedāvājusi palīdzību glābšanas darbiem pēc zemestrīces, tostarp pieeju satelītnavigācijas pakalpojumiem zemestrīces zonas labākai pārskatīšanai.

"Mēs kā vienmēr solidarizējamies ar Itālijas nāciju un esam gatavi palīdzēt jebkādā veidā, kā vien spējam," mikroblogu vietnē "Twitter" rakstīja Eiropas Komisijas prezidents Žans Klods Junkers.

2009.gadā Abrucu reģiona galvaspilsētā L’Akvilā Itālijas vidienē 6,3 magnitūdu zemestrīce prasīja 309 cilvēku dzīvības, un tā bija jūtama arī Romā. Trešdien notikusī zemestrīce gan skārusi retāk apdzīvotus rajonus nekā L’Akvi/la.

LETA/Foto: LETA/Scanpix

Citi šobrīd lasa

"Gaišredzīgo" Ragaciema Agnesi vaino dzimtas sarīdīšanā 37
Pēc Pasaules boksa supersērijas dalībnieka šausminošas traumas Zviedrijā domā aizliegt boksu 39
Privātdetektīvi: Kanādas miljardieris un viņa sieva tikuši zvērīgi noslepkavoti 6
Skatīt visus komentārus