Gleznainajā Itālijas pilsētiņā mituši mazāk nekā 3000 iedzīvotāji, taču tai ir sena vēsture. Kā Matriče pilsēta dokumentos pieminēta jau 1012.gadā.

Zemestrīce, kas sagrāva pilsētu. Iespaidīgi PIRMS un PĒC skati no Amatričes Itālijā 17

Pasaulē
2016. gada 28. augustā 07:15 2016. gada 28. augustā 07:15
„Tās ir sāpes, kurām nav robežu,” aprakstot neseno Itālijā notikušo zemestrīci paziņoja Itālijas premjerministrs Mateo Renci. Dabas stihiju nežēlība, kurā kritusi Amatričes pilsēta satrieca visu Itāliju. Portāls Boredpanda.com publicējis fotogrāfijas, kurā redzama skaistā vecpilsēta pirms un pēc postošās traģēdijas.

Kā vēsta ASV Ģeoloģiskais dienests, zemestrīce notika trešdien plkst.3.36 (plkst.4.36 pēc Latvijas laika), un tai sekoja vairāk nekā 900 pēcgrūdienu. Tā bija jūtama arī Romā, kas ir apmēram 170 kilometru attālumā no zemestrīces epicentra, un visā Itālijas centrālajā daļā. Jaunākie dati liecina, ka bojāgājušo skaits 6,2 magnitūdu zemestrīcē, pieaudzis līdz 290 cilvēkiem, savukārt vēl vairāk nekā četri simti cilvēki zemestrīcē guvuši ievainojumus, paziņoja pārvalde. ceturtdien paziņoja Itālijas Civilās aizsardzības pārvalde.

Zemestrīces epicentrs atradās desmit kilometrus uz dienvidaustrumiem no viduslaiku pilsētas Norčas, kura atrodas Perudžas provincē Umbrijas reģiona dienvidaustrumos, bet hipocentrs bija četru kilometru dziļumā. Tā skārusi trīs reģionus – Umbriju, Lacio un Marki.

Postaža Amatričes pilsētā, Itālijā

 

 

Kasjauns.lv/Foto: ekrānšāviņi Boredpanda.com/Google Maps, AFP; AP; Reuters; EPA/LETA/Scanpix

Citi šobrīd lasa

Dzīvo Kenu aiztur Dubaijas lidostā viņa 540 000 dolāru vērtas sejas dēļ 3
Noskaidrots, kurš Romā piesēja pie staba un izvaroja vācieti. Viņš esot no Austrumeiropas  37
Iespaidīgi foto: pēc 40 gadiem Vācijā atgādā "Boeing 737", kuru bija nolaupījuši teroristi 9
Skatīt visus komentārus