Puse vāciešu iebilst pret Merkeles ceturto termiņu kanclera amatā; viņa tajā ir jau vienpadsmit gadu.

Jau puse vāciešu negrib Merkeli redzēt kancleres krēslā arī turpmāk 29

Ārzemēs
2016. gada 28. augustā 10:07
Puse Vācijas pilsoņu nevēlas, lai pašreizējā kanclere Angela Merkele ieņemtu valdības vadītājas amatu arī uz ceturto termiņu, liecina svētdien publiskotas aptaujas rezultāti.

Aptaujā, ko pēc laikraksta "Bild am Sonntag" pasūtījuma veica tirgus izpētes kompānija "TNS Emnid", noskaidrots, ka 50% respondentu nevēlas redzēt Merkeli valdības vadītājas amatā arī uz ceturto termiņu. Pretēju viedokli pauda 42% aptaujāto.

Savukārt Merkeles vadīto kristīgo demokrātu (CDU) atbalstītāju vidū viņu kanclera amatā uz vēl vienu termiņu vēlas redzēt 70% aptaujātu. Pret to bija noskaņoti 22% respondentu.

Merkele vēl nav paziņojusi par nodomu atkārtoti kandidēt uz valdības vadītājas amatu.

Žurnāls "Der Spiegel", atsaucoties uz saviem informācijas avotiem, sestdien vēstīja, ka kanclere līdz nākamā gada sākumam atlikusi lēmuma paziņošanu.

Lēmuma paziņošana atlikta otro reizi, lai dotu laiku CDU meitaspartijas - Kristīgi sociālās savienības (CSU) - vadītājam Horstam Zēhoferam izlemt, vai viņa partija atbalstīs Merkeles kandidatūru.

Šī pauze rada problēmas Merkelei, kurai bija paredzēts kandidēt uz vēl vienu divu gadu termiņu CDU vadītājas amatā decembrī paredzētajā partijas sanāksmē, taču viņa to var darīt tikai tad, ja ir arī kandidāte uz kanclera amatu.

Kā raksta "Der Spiegel", Merkeles politiskajā lokā pastāv bažas, ka viņas paziņojums par kandidēšanu uz kanclera amatu bez Zēhofera atbalsta kaitēs viņai politiski.

Sākotnēji Merkelei bija plānots savu lēmumu paziņot šī gada sākumā, taču tas tika atlikts sakarā ar bēgļu krīzi un problēmām ar CSU.

Merkele kanclera amatā atrodas kopš 2005.gada.

LETA/Foto: EPA/LETA

Izlasi

Pētījumā par vardarbību skolās Latvijai pazemojoši rezultāti 28
Kā komunistu cenzūra to pieļāva? Viegla erotika un leģendārās "Kaukāza gūsteknes" zeķbikses 20
Kristaps Porziņģis savā stilā: "Atbildi sniegšu augustā! Nu labi, labi - es šovasar spēlēšu izlasē!" 13
Skatīt visus komentārus