Singapūrā 41 cilvēks saslimis ar Zikas vīrusu no vietējo odu kodieniem.

Bīstamais Zikas vīruss plosās jau Singapūrā - no vietējiem odiem inficējušies 40 cilvēki 1

Pasaulē
2016. gada 28. augustā 16:01 2016. gada 28. augustā 16:01
Singapūra svētdien paziņoja par 40 jauniem vietējas izcelsmes inficēšanās gadījumiem ar Zikas vīrusu pēc tam, kad sestdien parādījās informācija par pirmo šāda veida saslimšanas gadījumu.

36 inficētie esot būvniecībā nodarbināti ārvalstu strādnieki. 34 saslimušie esot pilnībā atveseļojušies, bet septiņi joprojām atrodas slimnīcā šajā Dienvidaustrumāzijas valstī.

"Nav zināms, ka viņi pēdējā laikā būtu ceļojuši uz Zikas [vīrusa] skartajām teritorijām, un tādēļ, domājams, ir inficējušies Singapūrā," paziņoja Singapūras Veselības ministrija un Nacionālā Vides aģentūra.

"Tas nozīmē, ka noticis vietējas izcelsmes Zikas vīrusa inficēšanās gadījums," piebilsts abu dienestu paziņojumā.

Zikas vīruss pirmoreiz tika konstatēts 1947.gadā Āfrikā, bet tika uzskatīts par relatīvi vieglu slimību, līdz pērn tika paziņots par tā pašreizējo uzliesmojumu Latīņamerikā.

Vīrusu pārnēsā "Aedes" ģints odi. Lielākoties tas nav bīstams dzīvībai, bet ar šo saslimšanu tiek saistīti aizvien biežāki gadījumi, kad Latīņamerikā, īpaši Brazīlijā, piedzimuši bērni ar pārmērīgi mazu galvu un smadzenēm. Pret Zikas vīrusu līdz šim nav izstrādāta vakcīna vai zāles.

LETA/Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Citi šobrīd lasa

Miesīga meita zvērīgi nogalina PSRS hokeja leģendu Tolmačovu 14
Kasparam Dimiteram skarbs vārds sakāms par šobrīd tik populāro Feisbuku 39
Tauta sāji smej par prezidenta Vējoņa angļu valodu - viņa runā ANO sabiruši gluži neizrunājami vārdi 25
Pievienot komentāru