Singapūrā 41 cilvēks saslimis ar Zikas vīrusu no vietējo odu kodieniem.

Bīstamais Zikas vīruss plosās jau Singapūrā - no vietējiem odiem inficējušies 40 cilvēki 1

Ārzemēs
2016. gada 28. augustā 16:01
Singapūra svētdien paziņoja par 40 jauniem vietējas izcelsmes inficēšanās gadījumiem ar Zikas vīrusu pēc tam, kad sestdien parādījās informācija par pirmo šāda veida saslimšanas gadījumu.

36 inficētie esot būvniecībā nodarbināti ārvalstu strādnieki. 34 saslimušie esot pilnībā atveseļojušies, bet septiņi joprojām atrodas slimnīcā šajā Dienvidaustrumāzijas valstī.

"Nav zināms, ka viņi pēdējā laikā būtu ceļojuši uz Zikas [vīrusa] skartajām teritorijām, un tādēļ, domājams, ir inficējušies Singapūrā," paziņoja Singapūras Veselības ministrija un Nacionālā Vides aģentūra.

"Tas nozīmē, ka noticis vietējas izcelsmes Zikas vīrusa inficēšanās gadījums," piebilsts abu dienestu paziņojumā.

Zikas vīruss pirmoreiz tika konstatēts 1947.gadā Āfrikā, bet tika uzskatīts par relatīvi vieglu slimību, līdz pērn tika paziņots par tā pašreizējo uzliesmojumu Latīņamerikā.

Vīrusu pārnēsā "Aedes" ģints odi. Lielākoties tas nav bīstams dzīvībai, bet ar šo saslimšanu tiek saistīti aizvien biežāki gadījumi, kad Latīņamerikā, īpaši Brazīlijā, piedzimuši bērni ar pārmērīgi mazu galvu un smadzenēm. Pret Zikas vīrusu līdz šim nav izstrādāta vakcīna vai zāles.

LETA/Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Izlasi

Zinātnieki izskaidro gadsimta noslēpumu par Antarktīdas "asins straumēm" 9
Izskan jaunas runas par Melānijas Trampas "nožēlojamo dzīvi". Baltais nams tos komentē 15
Moži un spara pilni Latvijas izlases hokejisti agrā rīta aizlido uz čempionātu Vācijā 2
Pievienot komentāru