Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Diemžēl ir arī upuri - stihija paņēmusi 10 cilvēku dzīvības, visi bijuši sirmgalvji.

Dramatiski skati: plūdi pēc taifūna, kas šonakt plosījās Japānā. FOTO 1

Pasaulē
2016. gada 31. augustā 08:27 2016. gada 31. augustā 08:27
Japānas ziemeļu rajonos ir izcēlušies plūdi pēc rekordlielām lietusgāzēm, kuras atnesis taifūns “Lionrock”, kas arī prasījis vismaz 10 cilvēku dzīvības.

Deviņi cilvēki tika atrasti miruši applūdušā veco ļaužu mītnē Ivates prefektūras Ivaidzumi pilsētā, un gados veca sieviete gāja bojā Ivates prefektūras Kudzi pilsētā. Japānas Meteoroloģiskā aģentūra brīdināja par plūdiem, zemes nogruvumiem un upju pārplūšanu pat pēc tam, kad šīs sezonas 10.taifūns trešdienas naktī reducējās par tropisku zema spiediena apgabalu, šķērsojot Japāņu jūru.

Taifūns atnesa stipru vēju un spēcīgu lietu Japānas ziemeļos un ziemeļaustrumos, izraisot pilsētu applūšanu Ivates prefektūrā un Hokaido salā. Daudzos Hokaido rajonos kopš pirmdienas nolija vairāk nekā 300 milimetri lietus, pārsniedzot vidējo augusta nokrišņu normu, ziņoja raidsabiedrība NHK. Minamifurano pilsētā tika reģistrēts vairāk nekā 500 milimetrus liels nokrišņu daudzums.

Desmitiem tūkstošu mājsaimniecību tika pārtraukta elektroapgāde, ziņoja vietējie mediji. Taifūns “Lionrock” plosījās Japānas ziemeļaustrumos pēc tam, kad tā centrs otrdienas pēcpusdienā sasniedza sauszemi Ofunato pilsētā 400 kilometrus uz ziemeļaustrumiem no Tokijas. Tas bija pirmais taifūns, kas tieši skāris Japānas ziemeļaustrumus, kopš 1951.gadā Japānā tika uzsākta taifūnu reģistrācija. Taifūna centrs sasniedza sauszemi apmēram tajā pašā Japānas ziemeļaustrumu rajonā, kuru 2011.gadā izpostīja zemestrīce un cunami.

BNS/Foto: AP/AFP/Reuters/Scanpix/LETA

Citi šobrīd lasa

Mākslinieks Bikše: "Latviešu politiķiem jāatzīst, ka Uzvaras diena principā ir laba diena" 269
Par Kimas Vallas slepkavību dāņu uzņēmējam Madsenam pieprasīs mūža ieslodzījumu 7
No Bondara grib piedzīt 15 miljonus; tiesa apķīlājusi viņa bankas kontus un īpašumus 94
Pievienot komentāru