Valsts oficiālais karstuma rekords ir +47,2 grādi 1994.gada 4.jūlijā Mursijā, Spānijas dienvidaustrumos.

Tik karsti Eiropā šogad nav bijis! Spānijā krīt karstuma rekordi

Ārzemēs
2016. gada 6. septembrī 16:12
Pirmdien, 5.septembrī, Spānijas dienvidos gaiss sakarsa līdz pat +45,4 grādiem, kas atbilstoši provizoriskai informācijai ir jauns septembra un visa rudens karstuma rekords valstī, kā arī augstākā gaisa temperatūra 2016.gadā Eiropā.

Spānijas meteoroloģijas dienesta mājaslapā publicētā informācija liecina, ka +45,4 grādi pirmdien reģistrēti Seviljas provincē, novērojumu stacijā ar nosaukumu "Las Cabezas de San Juan". Otrā augstākā gaisa temperatūra bija +45,1 grāds Kordovas lidostā.

Karstums virs +40 grādiem Spānijā turpinās kopš 3.septembra, un arī otrdien lielā valsts daļā ir spēkā oranžais brīdinājums par lielu svelmi. Līdzīgs karstuma vilnis skāris arī Portugāli.

Gan Spānijā, gan Portugālē, gan Francijas dienvidos turpinās mežu un krūmāju ugunsgrēki.

Arī vasaras mēnešos gaisa temperatūra Spānijā bieži pakāpās nedaudz virs +40 grādiem. Kopš 19.jūnija Spānijā nav bijis nevienas dienas, kurā gaisa temperatūra kaut vietām valstī nebūtu sasniegusi +35 grādus.

2012.gada 11.-12.augustā daudzviet Spānijā gaiss sakarsa līdz +46..+47 grādiem. Valsts oficiālais karstuma rekords ir +47,2 grādi 1994.gada 4.jūlijā Mursijā, Spānijas dienvidaustrumos. Vairākos gados Spānijā reģistrēta līdz pat +48..+51 grādam augsta gaisa temperatūra, bet šie mērījumi nav atzīti par ticamiem, jo vairumā gadījumu veikti nepiemērotos apstākļos.

Savukārt oficiālais Eiropas karstuma rekords saskaņā ar Pasaules meteoroloģijas organizācijas datiem ir +48,0 grādi 1977.gada 10.jūlijā Grieķijas galvaspilsētā Atēnās.

BNS/Foto: AP/LETA/Scanpix 

Izlasi

Jaunieši, kuri tautai atrādīja kādas Latvijas skolas pusdienas, paskaidro - ēdiens nav slikts. FOTO
Ulmaņa gatvē atklāj jaunu "K Senukai" veikalu. Apskati, ko tur var nopirkt! 16
Traģiska avārija Madonas pusē - avarē auto ar iereibušiem jauniešiem 23
Pievienot komentāru