Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Atbilstoši šim nolīgumam kauju pārtraukšanas režīms tiek atjaunots visā Sīrijas teritorijā.

Visā Sīrijā izbeigtas kaujas, stājies spēkā ugunspārtraukšanas režīms 20

Pasaulē
2016. gada 12. septembrī 21:07 2016. gada 12. septembrī 21:07
Sīrijā stājas spēkā ugunspārtraukšanas režīms, preses brīfingā pirmdien paziņoja Krievijas Ģenerālštāba Galvenās operatīvās pārvaldes priekšnieks Sergejs Rudskis, vienlaikus uzsverot, ka Krievijas puse ir veikusi visus nepieciešamos sagatavošanas darbus.

Krievija un ASV 9.septembrī panākušas vienošanos par kauju apturēšanas režīma atjaunošanu un humānās palīdzības nosūtīšanu uz Alepo rajonu, atgādināja Rudskis.

Atbilstoši šim nolīgumam kauju pārtraukšanas režīms tiek atjaunots visā Sīrijas teritorijā, viņš norādīja. Lai nodrošinātu ugunspārtraukšanu visās Sīrijas provincēs, karojošo pušu samierināšanas Krievijas centrs izvērsis operatīvās grupas.

"Mēs apzināmies grūtības, kas saistās ar kauju pārtraukšanas režīma nodrošināšanu Sīrijā. Saprotam, ka var rasties situācija kā šā gada augustā, kad tika izjauktas ANO humānās palīdzības piegādes Alepo austrumu rajoniem, jo bruņotās opozīcijas grupējumi, arī ASV kontrolētie, atteicās ielaist ANO konvojus to ieņemtajā teritorijā," sacīja Rudskis.

Šajā sakarībā ģenerālis pauda cerību, ka šoreiz amerikāņu puse pildīs savas saistības. Nolīguma kontrole tiks īstenota ar visām metodēm, arī izmantojot bezpilota lidaparātus.

 

Nekavējoties ir jāatjauno sakari starp Krievijas izlīguma centru Hmeimimā un ASV militāri politisko analītisko grupu Ammānā, lai nodrošinātu operatīvu apmaiņu ar datiem un darbību koordināciju, uzsvēra Rudskis.

Pamiera plāns paredz, ka Krievijas atbalstītais prezidenta Bašara al Asada režīms neveiks kaujas lidojumus virs nemiernieku kontrolētajām teritorijām un ļaus humānās palīdzības autokolonnām sasniegt cilvēkus, kam nepieciešams atbalsts.

Vienlaikus paredzēti ASV un Krievijas kopīgi triecieni to grupējumu kaujiniekiem, kas tiek atzīti par teroristiskām organizācijām, ja izdosies nodrošināt ilgstošu vardarbības ierobežošanas periodu.

 

Sīrijas valdība nav oficiāli komentējusi pamiera vienošanos, bet režīma oficiālā aģentūra SANA sestdien vēstīja, ka valdība ir apstiprinājusi vienošanos.

Pilsoņkarš Sīrijā notiek kopš 2011.gada un sadrumstalojies daudzās frontēs starp kurdu spēkiem, mērenajiem un radikālajiem sunnītu nemierniekiem, valdības karaspēku un tai lojāliem paramilitāriem formējumiem. Karā dzīvību zaudējuši jau vairāk nekā 280 000 cilvēku.

 

 
 

LETA/Foto: Rauters/Scanpix/LETA

Citi šobrīd lasa

Ko dara pasaulē slavenākā sabiedrībās dāma, lai iemantotu sapņu figūru? 29
Ko stjuarti tev nestāsta? Aviokompānijas darbiniece atklāj šokējošas lietas par notiekošo lidojumos 63
VIDEO: Sievietei ar mazuli gandrīz uzkrīt nolūzis koks 1
Skatīt visus komentārus