Snoudens, kura Krievijas uzturēšanās atļaujas termiņš beigsies nākamgad, atzina, ka ir gatavs ASV sēdēt cietumā.

Snoudens lūdz Obamu viņu apžēlot 11

Pasaulē
2016. gada 13. septembrī 20:23 2016. gada 13. septembrī 20:23
Bijušais ASV izlūkdienestu līdzstrādnieks Edvards Snoudens aicinājis Savienoto Valstu prezidentu Baraku Obamu viņu apžēlot, vienlaikus paužot pārliecību, ka bijis "nepieciešams" celt gaismā faktus par izlūkdienestu veikto masveida izspiegošanu.

"Ja nebūtu šīs atklāšanas, ja nebūtu šo atklāsmju, mēs būtu sliktākā situācijā," intervijā britu laikrakstam "Guardian" norādīja Snoudens.

"Jā, ir oficiāli likumi, kas saka vienu, bet tāpēc, iespējams, pastāv apžēlošanas institūts - izņēmuma gadījumiem, lietām, kas lappuses burtos šķiet nelikumīgas, bet, kad mēs paskatāmies uz tām morāli, kad mēs paskatāmies uz tām ētiski, kad mēs paskatāmies uz rezultātiem, tad šķiet, ka tās bija nepieciešamas," viņš sacīja.

Snoudens arī uzsvēra, ka viņam ir plašs sabiedrības atbalsts, norādot, ka "sabiedrībai kopumā šie jautājumi rūp daudz vairāk, nekā es to varēju sagaidīt".

Snoudens, kura Krievijas uzturēšanās atļaujas termiņš beigsies nākamgad, atzina, ka ir gatavs ASV sēdēt cietumā. "Savas valsts labā esmu gatavs upurēt daudz," viņš piebilda.

ASV kinorežisors Olivers Stouns, kurš ir uzņēmis spiegu trilleri par Snoudenu, kinolentes pirmizrādē Toronto kinofestivālā šomēnes aicināja Obamu apžēlot Snoudenu.

Filmas "Snowden" reklāmas klips

Pērn Baltais nams noraidīja 150 000 cilvēku parakstītu petīciju, kurā arī bija lūgts apžēlot Snoudenu, norādot, ka viņš ir "jātiesā zvērinātajiem - ar viņu līdzīgiem cilvēkiem".

Snoudens 2013.gadā izpelnījās pasaules uzmanību, atklājot ASV slepeno izlūkošanas programmu apmēru un noplūdinot datus par tām.

ASV federālā prokuratūra Snoudenam izvirzījusi kriminālapsūdzības par spiegošanu un valdības īpašuma zādzību. Snoudens pašlaik dzīvo Krievijā, kuras varasiestādes viņam atļāvušas uzturēties valstī, lai izvairītos no kriminālvajāšanas ASV.

LETA / Foto: EPA/LETA

Citi šobrīd lasa

Huligāns izdauza skatlogu, bet karma mirkli vēlāk atspēlējas 15
Kasparam Dimiteram skarbs vārds sakāms par šobrīd tik populāro Feisbuku 56
Tauta sāji smej par prezidenta Vējoņa angļu valodu - viņa runā ANO sabiruši gluži neizrunājami vārdi 73
Skatīt visus komentārus