Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Igaunijas Drošības policija izmeklējusi aizdomas par kādas igaunietes saistību ar islāma ekstrēmistiem.

Igaunietes vīrs savu lauleni vaino sieviešu tirgošanā džihādistiem 5

Pasaulē
2016. gada 22. septembrī 13:10 2016. gada 22. septembrī 13:10
Igaunijas Drošības policija pagājušajā ziemā sākusi izmeklēšanu, lai noskaidrotu aizdomas par Igaunijas pilsones iespējamo saistību ar islāma ekstrēmistiem, vēstīja laikraksts "Eesti Paevaleht".

Laikraksta rīcībā esošā informācija liecina, ka izmeklēšana ir saistīta ar Igaunijas pilsones Amiras Akperovas, kas tagad ir devusies uz Londonu, darbību. Akperovas vīrs Jamaikas pilsonis Entonijs Drošības policijai paudis pārliecību, ka viņa sieva džihādistu grupējumam "Islāma valsts" pārdod musulmaņu sievietes, kas ir Igaunijas pilsones.

Akperova noliedz tādu apgalvojumu patiesumu, sakot, ka izteikumi par islāma ekstrēmismu no viņas sociālās saziņas vietņu ierakstiem ir izrauti no konteksta.

"98% manas ģimenes locekļu ir kristieši. Kādēļ gan lai es vēlētos nogalināt nevainīgus cilvēkus?" viņa retoriski jautājusi. Sieviete paziņoja, ka Lielbritānijas policija jau ir atcēlusi visas apsūdzības pret viņu.

Igaunijas prokuratūrā "Eesti Paevaleht" apstiprināja, ka februārī ir sākta kriminālizmeklēšana pēc Sodu kodeksa panta par terorisma atbalstīšanu. "Ar Drošības policiju ir sazinājušās personas, un tās ir sniegušas paskaidrojumus. Tā kā šīs personas un vairākas citas ar kriminālizmeklēšanu saistītas personas nav Igaunijā un atstāja Igauniju jau pēc izmeklēšanas sākuma, tās nav iztaujātas. Nevienam apsūdzības nav izvirzītas. Turklāt neviens netiek uzskatīts par meklējamu personu un nav nepieciešamības noteikt drošības līdzekli," laikrakstam atbildi sniedza prokuratūrā.

LETA / Foto: AFP/Scanpix/LETA

Citi šobrīd lasa

Noskaties! Visu laiku ātrākais boksa nokauts titulcīņu vēsturē 1
Par negodprātīgu komercpraksi vienam Latvijas internetveikalam piespriests pamatīgs sods 10
Sirmgalvis Eduards pusstundu noguļ asinspeļķē, jo pansionāta darbiniecei bija jāsaraksta papīri 9
Skatīt visus komentārus