Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X

Aizliegtās fosfora bumbas iznīcina Sīrijas pilsētas Alepo apkārtni. VIDEO 16

Pasaulē
2016. gada 22. septembrī 18:23 2016. gada 22. septembrī 18:23
Uz vienu no aplenktajām Sīrijas teritorijām ceturtdien devies ANO palīdzības konvojs, pavēstīja ANO Humāno jautājumu koordinācijas biroja preses sekretārs Jenss Lerke. Līdz ar to starptautiskā organizācija atsākusi pēc pirmdien Alepo apkaimē notikušā uzbrukuma palīdzības konvojam un noliktavai pārtrauktās humanitārās operācijas.

Kāds aculiecinieks nofilmējis uzlidojumos nomestās bumbas un Alepo degošas mājas. Cilvēki apgalvo, ka tās bijušas baltās fosfora bumbas. Nakts laikā bombardēts nemiernieku pārņemtais austrumu pilsētas rajons. "Al Quds" slimnīcas galvenais ārsts Hamza al Hatibs paziņoja, ka bojā gājuši 45 cilvēki. Lidmašīnas veikušas līdz šim smagākos triecienus, kādus Alepo piedzīvojusi.

"Šodien mēs nosūtām starpaģentūru konvoju pāri frontes līnijai ar steidzami nepieciešamo palīdzību cilvēkiem aplenktajā rajonā Damaskas lauku apvidū," teikts Lerkes paziņojumā.

ANO arī paziņojusi, ka tā sāks pati savu pirmdienas uzbrukuma izmeklēšanu.

ASV apsūdz Krieviju uzlidojuma sarīkošanā, bet Maskava to noliedz, sakot, ka Vašingtona izvirza apsūdzības, lai novērstu uzmanību no ASV vadītās koalīcijas 17.septembra uzlidojuma, kurā tika nogalināti vairāk nekā 60 Sīrijas armijas karavīri. Krievija arī apgalvo, ka virs rajona, kur pirmdien tika apšaudīts palīdzības konvojs, atradies ASV koalīcijas bezpilota lidaparāts. Vašingtona to noliedz.

Pilsoņkarš Sīrijā notiek kopš 2011.gada un sadrumstalojies daudzās frontēs starp kurdu spēkiem, mērenajiem un radikālajiem sunnītu nemierniekiem, valdības karaspēku un tai lojāliem paramilitāriem formējumiem. Atbilstoši jaunākajām sīriešu aktīvistu aplēsēm karā dzīvību zaudējuši jau vairāk nekā 300 000 cilvēku.

LETA/VIDEO: Reuters/Scanpix

Citi šobrīd lasa

Trampa jaunākais dēls sen nebija redzēts publiski, un tagad izrādās, ka viņš jau pāraudzis mammu. FOTO 11
Aleksandrs no Ņižņijnovgorodas ar savu neparasto mājdzīvnieku dzen izmisumā kaimiņus 12
Rodions Kurucs pastāsta, kāpēc nespēlēja Latvijas jaunatnes izlasēs un kāpēc pieņems Spānijas sportista pilsonību
Skatīt visus komentārus