Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Pēc pēdējo divu dienu intensīvas bombardēšanas Alepo gājuši bojā vismaz 180 cilvēki, tostarp 26 bērni.

Šausmas zem Alepo drupām; kopš pamiera beigām nogalināti 180 cilvēki, tostarp 26 bērni. FOTO (18+) 37

Pasaulē
2016. gada 24. septembrī 16:47 2016. gada 24. septembrī 16:47
Kopš pamiera beigām šī nedēļas sākumā nemiernieku kontrolētajos rajonos Sīrijas Alepo provincē nogalināti vismaz 180 cilvēki, sestdien paziņoja Londonā bāzētā sīriešu aktīvistu organizācija "Sīrijas Cilvēktiesību observatorija" ("Syrian Observatory for Human Rights", SOHR).

Liels upuru skaits ir nemiernieku kontrolētajos Alepo pilsētas austrumos, kurus pēdējās divas dienas intensīvi bombardē Krievijas un Sīrijas kara aviācija. Alepo bez ūdens palikuši gandrīz divi miljoni mierīgo iedzīvotāji, jo uzlidojumos cietusi sūkņu stacija pilsētas austrumos, bet nemiernieki atriebjoties atslēguši citu sūkņu staciju, kas ar ūdeni apgādā valdības kontrolētos pilsētas rietumus.

Starp nogalinātajiem ir 26 bērni, ziņoja SOHR.

Pagaidu slimnīcās ir ievietoti vairāk nekā 200 ievainoto, paziņoja brīvprātīgais no glābēju grupas "Baltās ķiveres", kura darbojas nemiernieku ieņemtajos rajonos.

Sīrijas armija ceturtdien paziņoja, ka tā izvērš ofensīvu Alepo austrumu kvartālu atkarošanai. Saskaņā ar ANO aplēsēm šajos kvartālos vēl dzīvo apmēram 250 000 cilvēku.

SOHR skaidroja, ka tā ir "plaša, Krievijas uzlidojumu atbalstīta ofensīva, kuras mērķis ir gabalu pa gabalam ieņemt Alepo austrumu sektoru".

ANO ģenerālsekretārs Bans Gimūns ir "šausmās par briesmīgo militāro eskalāciju" Alepo un atzīmējis, ka šī pilsēta piedzīvo "ilgstošāko un intensīvāko bombardēšanu" kopš Sīrijas krīzes sākuma 2011.gadā, sestdien paziņoja viņa preses sekretārs Stefans Dižarriks.

 

Pilsoņkarš Sīrijā notiek kopš 2011.gada un sadrumstalojies daudzās frontēs starp kurdu spēkiem, mērenajiem un radikālajiem sunnītu nemierniekiem, valdības karaspēku un tai lojāliem paramilitāriem formējumiem. Atbilstoši jaunākajām sīriešu aktīvistu aplēsēm karā dzīvību zaudējuši jau vairāk nekā 300 000 cilvēku.


LETA/Foto: AFP/Scanpix/LETA, Reuters/Scanpix/LETA

Citi šobrīd lasa

Kas tur labs, un kādas ir cenas? Fotoreportāža no Centrāltirgus rudenī 7
Rīdzinieks Deniss nopircis dzīvokli, kas trīc no trolejbusiem. Neko darīt īsti nevar 11
Pārsteidzoši uz futbola Pasaules kausu tikušajai Peru draud diskvalifikācija no sacensībām
Skatīt visus komentārus