Demonstranti Helsinku ielās.

"Vienreiz pietiek"; tūkstošiem cilvēku Somijā protestē pret rasismu un vardarību. FOTO 18

Pasaulē
2016. gada 24. septembrī 18:40 2016. gada 24. septembrī 18:40
Sestdien tūkstošiem cilvēku, ieskaitot premjeru un bijušo prezidenti, vairākās Somijas pilsētās izgājuši demonstrācijās pret rasismu un vardarbību.

Gājieni ar lozungu "Vienreiz pietiek" tika sarīkoti, reaģējot uz 28 gadus veca vīrieša nāvi Helsinkos, kurš protestēja pret neonacistu organizāciju, vēsta Somijas sabiedriskā raidorganizācija YLE.

Vīrietis nomira 16.septembrī no ievainojumiem, kurus viņš pirms nedēļas guva konfliktā ar Somijas Pretestības kustības locekļiem. Vīrietim tika iesperts un viņš atsita galvu pret zemi, kad nospļāvies neonacistu priekšā.

Trešdien apcietinājumā tika paturēts 26 gadus vecs organizācijas aktīvists, kurš tiek turēts aizdomās par nonāvēšanu aiz neuzmanības.

Incidentu nosodījuši vadošie politiķi, ieskaitot premjerministru Juhu Sipilu, un izskanējuši aicinājumi aizliegt rasistiskas un ekstrēmas organizācijas.

Pēc policijas aplēsēm, sestdien demonstrācijā Helsinku Senāta laukumā pulcējušies 15 000 cilvēku. Vairāki cilvēki teica runas, tostarp eksprezidente Tarja Halonena, kā arī ar klusuma brīdi tika pieminēts bojāgājušais.

Sipila piedalījās demonstrācijā pret rasismu Kuopio pilsētā. Viņš pavēstīja, ka valdība drīzumā paziņos par jauniem pasākumiem pret ekstrēmistu grupām.

Pasākumi pret rasismu notika arī Tamperē, Joensū un Jiveskilē.

 

LETA/Foto: EPA/LETA, AFP/Scanpix/LETA

Citi šobrīd lasa

"Tikai neķiķiniet, to darot" - populārā jūtūbere Patrīcija no Rēzeknes atklāj savus nevainības zaudēšanas trikus 51
Dramatisks skats Slokā: jēgu pārdzēris svinētājs skurbuli izguļ zem vilciena 35
Mūsu basketbolistes dramatiskā mačā uzvar Itāliju un pirmo reizi brauks uz Pasaules kausa finālturnīru 5
Skatīt visus komentārus