Viktors Orbāns uzskata, ka Eiropas Savienībai būtu jāizveido vērienīga nometne Lībijā, lai migranti nekontrolēti neplūstu uz Eiropu.

Ungāru premjers rosina veidot milzīgu migrantu nometni Lībijā 7

Pasaulē
2016. gada 25. septembrī 14:29 2016. gada 25. septembrī 14:29
Ungārijas premjerministrs Viktors Orbāns migrācijai veltītā minisamitā Vīnē ierosinājies Eiropas Savienībai (ES) izveidot Lībijā milzīgu migrantu nometni, kurā izvietot patvēruma meklētājus no Āfrikas, pirms tie sasniedz Eiropu.

Viņaprāt, nometnes vadību būtu jāuzņemas Lībijas jaunajai valdībai.

Orbāns sacīja, ka ES būtu jāuzņemas pilnīga kontrole pār savām ārējām robežām.

Ugārijas premjers arī aicināja atcelt Lībijai noteikto ieroču embargo un atbalstīt Lībijas Atbrīvošanas armiju - grupējumu, kas iepriekš bija pazīstams ar nosaukumu Brīvā Lībijas armija.

ANO atbalstītā Lībijas nacionālās vienotības valdība, kas bāzējas Tripolē, cīnās par kontroli valstī ar konkurējošu administrāciju, kas bāzējas valsts austrumos.

Cīņa par kontroli ir pastiprinājusi bažas par pilsoņkara izcelšanos Lībijā, kas ieslīga haosā pēc vairākas desmitgades valdījušā pulkveža Muamara Kadafi režīma gāšanas 2011.gadā.

Tikmēr Lībijas 1770 kilometrus garā piekraste ir kļuvusi par izejas punktu tūkstošiem nelegālo imigrantu, kas vēlas nokļūt Eiropā.

LETA/Foto: AP/Scanpix/LETA

Citi šobrīd lasa

"Manam draugam teica, ka esot pārāk tumšādains, jābalina āda" – modele Liene Podiņa par augstās modes aizkulisēm
Porziņģi aizstāv NBA leģenda Šakils O’Nīls: “Nomainiet visus citus. Tikai ne viņu!”
Žannas Friskes vecāki nevēlas atgriezt pazudušo naudu un pārsūdz tiesas spriedumu 2
Skatīt visus komentārus