Viktors Orbāns uzskata, ka Eiropas Savienībai būtu jāizveido vērienīga nometne Lībijā, lai migranti nekontrolēti neplūstu uz Eiropu.

Ungāru premjers rosina veidot milzīgu migrantu nometni Lībijā 7

Ārzemēs
2016. gada 25. septembrī 14:29
Ungārijas premjerministrs Viktors Orbāns migrācijai veltītā minisamitā Vīnē ierosinājies Eiropas Savienībai (ES) izveidot Lībijā milzīgu migrantu nometni, kurā izvietot patvēruma meklētājus no Āfrikas, pirms tie sasniedz Eiropu.

Viņaprāt, nometnes vadību būtu jāuzņemas Lībijas jaunajai valdībai.

Orbāns sacīja, ka ES būtu jāuzņemas pilnīga kontrole pār savām ārējām robežām.

Ugārijas premjers arī aicināja atcelt Lībijai noteikto ieroču embargo un atbalstīt Lībijas Atbrīvošanas armiju - grupējumu, kas iepriekš bija pazīstams ar nosaukumu Brīvā Lībijas armija.

ANO atbalstītā Lībijas nacionālās vienotības valdība, kas bāzējas Tripolē, cīnās par kontroli valstī ar konkurējošu administrāciju, kas bāzējas valsts austrumos.

Cīņa par kontroli ir pastiprinājusi bažas par pilsoņkara izcelšanos Lībijā, kas ieslīga haosā pēc vairākas desmitgades valdījušā pulkveža Muamara Kadafi režīma gāšanas 2011.gadā.

Tikmēr Lībijas 1770 kilometrus garā piekraste ir kļuvusi par izejas punktu tūkstošiem nelegālo imigrantu, kas vēlas nokļūt Eiropā.

LETA/Foto: AP/Scanpix/LETA
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Publicēts video, kurā mašīna uz Vestminsteras tilta ietriecas gājējos 1
  • 19 gadus veca "Range Rover" vadītāja pa Jūrmalas šoseju triecas ar 154 km/h 35
  • Divus mēnešus vecam bērnam zilumi un lauztas ribas. Tēvs esot pārāk cieši apskāvis 23