Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Pēc pastrādātā nozieguma, kas prasīja 298 cilvēku dzīvības, raķešu palaidējs tika atkal aiztransportēts atpakaļ uz Krieviju.

Nīderlande pieprasa Krievijai paskaidrojumus par lidmašīnas notriekšanas izmeklēšanas kritiku 10

Pasaulē
2016. gada 30. septembrī 19:24 2016. gada 30. septembrī 19:24
Nīderlandes Ārlietu ministrija izsaukusi Krievijas vēstnieku, lai pieprasītu paskaidrojumus par Maskavas izteikto kritiku, kas tika vērsta pret izmeklētājiem, kuriem bija uzticēts noskaidrot, kas atbildīgs par Malaizijas lidmašīnas notriekšanu virs Ukrainas 2014.gadā.

Kā ziņots, savā ilgi gaidītajā ziņojumā, kas tika publiskots trešdien, izmeklētāji konstatējuši, ka Malaizijas pasažieru lidmašīna virs Austrumukrainas tika notriekta ar raķeti "Buk", kas Ukrainā tika ievesta no Krievijas un palaista no Maskavas atbalstīto teroristu bandu kontrolētās teritorijas.

Pēc pastrādātā nozieguma, kas prasīja 298 cilvēku dzīvības, raķešu palaidējs tika atkal aiztransportēts atpakaļ uz Krieviju, atzinusi Nīderlandes vadītā Apvienotā izmeklēšanas grupa (JIT).

Krievija, kas visu laiku atbildību par šo noziegumu centusies uzvelt Ukrainai, nekavējoties izmeklētāju secinājumus nosauca par "tendencioziem" un "politiski motivētiem".

"Nepamatota izmeklētāju kritika ir nepieņemama," piektdien norādīja Nīderlandes ārlietu ministrs Berts Kūnderss, piebilstot, ka JIT savu darbu veikusi objektīvi.

LETA/Foto: EPA/LETA; AP; Reuters; AFP/LETA/Scanpix

Citi šobrīd lasa

Jubilejas joki. Anekdotes par latviešiem un Latviju 23
Krāšņi tērpi, polonēze, izsoles... Aizvadīta vērienīgā Labdarības balle 25
Skolā Krievijā atrod tualeti, ko drīkst lietot tikai "izredzētie" bērni 15
Skatīt visus komentārus