54 Foto
Pēc pastrādātā nozieguma, kas prasīja 298 cilvēku dzīvības, raķešu palaidējs tika atkal aiztransportēts atpakaļ uz Krieviju.

Nīderlande pieprasa Krievijai paskaidrojumus par lidmašīnas notriekšanas izmeklēšanas kritiku 10

Ārzemēs
2016. gada 30. septembrī 19:24
Nīderlandes Ārlietu ministrija izsaukusi Krievijas vēstnieku, lai pieprasītu paskaidrojumus par Maskavas izteikto kritiku, kas tika vērsta pret izmeklētājiem, kuriem bija uzticēts noskaidrot, kas atbildīgs par Malaizijas lidmašīnas notriekšanu virs Ukrainas 2014.gadā.

Kā ziņots, savā ilgi gaidītajā ziņojumā, kas tika publiskots trešdien, izmeklētāji konstatējuši, ka Malaizijas pasažieru lidmašīna virs Austrumukrainas tika notriekta ar raķeti "Buk", kas Ukrainā tika ievesta no Krievijas un palaista no Maskavas atbalstīto teroristu bandu kontrolētās teritorijas.

Pēc pastrādātā nozieguma, kas prasīja 298 cilvēku dzīvības, raķešu palaidējs tika atkal aiztransportēts atpakaļ uz Krieviju, atzinusi Nīderlandes vadītā Apvienotā izmeklēšanas grupa (JIT).

Krievija, kas visu laiku atbildību par šo noziegumu centusies uzvelt Ukrainai, nekavējoties izmeklētāju secinājumus nosauca par "tendencioziem" un "politiski motivētiem".

"Nepamatota izmeklētāju kritika ir nepieņemama," piektdien norādīja Nīderlandes ārlietu ministrs Berts Kūnderss, piebilstot, ka JIT savu darbu veikusi objektīvi.

LETA/Foto: EPA/LETA; AP; Reuters; AFP/LETA/Scanpix

Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Labākie jaunie restorāni Latvijā. TOPS 32
  • Purva Intas pēdējā vēlēšanās izpildīta. Viņa apglabāta pie savām mājām. FOTO 42
  • Jaunumi Daugavpils traģēdijā: balkonā, no kura nokrita meitene, kaut kas dega 9