31 Foto
Erdoans ceturtdien paziņoja, ka pēc apvērsuma mēģinājuma ieviestais ārkārtējais stāvoklis, kam bija jābeidzas oktobrī, tiks pagarināts vēl par trim mēnešiem.

Turcijas policija aizturējusi Gilena brāli 2

Ārzemēs
2016. gada 2. oktobrī 19:01
Turcijas policija svētdien aizturējusi trimdā Amerikas Savienotajās Valstīs dzīvojošā islāmistu sludinātāja Fetullas Gilena brāli, vēsta šīs valsts plašsaziņas līdzekļi.

Kā norāda aģentūra "Anadolu", Kutbetins Gilens aizturēts kāda radinieka mājās Izmiras provincē Turcijas rietumos un viņam izvirzītas apsūdzības "par dalību bruņotā teroristiskā grupējumā".

78 gadus veco Fetullu Gilenu, bijušo Turcijas prezidenta Redžepa Tajipa Erdoana sabiedroto, Ankara apsūdz 15.jūlijā notikušā neveiksmīgā militārā apvērsuma organizēšanā. Viņš pats šīs apsūdzības kategoriski noliedz, un viņa atbalstītāji uzsver, ka viņš vada miermīlīgu organizāciju "Hizmet" ("Kalpošana"), nevis "Fetullas terora organizāciju", kā Gilena atbalstītājus dēvē Turcijas varasiestādes.

Turcijas valdība tikmēr uzskata, ka Gilena atbalstītāji, gatavojoties apvērsuma mēģinājumam, iefiltrējušies visos sabiedrības slāņos un institūcijās, tostarp armijā.

Pēc neveiksmīgā puča valsts iestādēs un armijā tiek rīkotas "tīrīšanās", kurās pirmstiesas apcietinājumā paturēti jau aptuveni 32 000 cilvēku.

Kā vēsta mediji, Fetullam Gilenam bijuši pieci brāļi, no kuriem divi jau miruši, un divas māsas. Kutbetins Gilens ir pirmais no viņiem, kas aizturēts kopš puča mēģinājuma. Jūlijā un augustā tika aizturēti divi Fetullas Gilena brāļadēli.

Erdoans ceturtdien paziņoja, ka pēc apvērsuma mēģinājuma ieviestais ārkārtējais stāvoklis, kam bija jābeidzas oktobrī, tiks pagarināts vēl par trim mēnešiem.

Šomēnes Ankara oficiāli pieprasīja ASV izdot Gilenu.


LETA/Foto: AP; AFP; Reuters; EPA/LETA/Scanpix 

Pievienot komentāru

Noteikti izlasi

  • Kāpēc lietuviešu puisis nošāva savu ģimeni? Viņa klasesbiedrene atklāj iespējamos cēloņus 129
  • Ieroču atļaujas izsniedzējs runā publiski: noziegums, par kuru tur aizdomās Egidiju, ir kas nepieredzēts 16
  • Latviete un viņas dēliņš Īrijā kļūst par baisa nozieguma upuriem. Policisti sparīgi meklē pavedienus 14