Sadursmes ar policiju izcēlās, kad grupa pensionāru mēģināja pārraut policijas ķēdi un piekļūt premjerministra rezidencei.

Grieķijas policija protestējošus pensionārus savalda ar piparu gāzi. FOTO 4

Pasaulē
2016. gada 3. oktobrī 20:33 2016. gada 3. oktobrī 20:33
Grieķijas policija pirmdien izmantojusi piparu gāzi protestējošo pensionāru izklīdināšanai.

Opozīcijas aicinājumam protestēt pret pensiju samazināšanu atsaucās tūkstošiem pensionāru.

Sadursmes ar policiju izcēlās, kad grupa pensionāru mēģināja pārraut policijas ķēdi un piekļūt premjerministra rezidencei, kamēr citi seniori centās apgāzt policijas automašīnu.

Policija lietoja asaru gāzi nelielos daudzumos. Tas pensionārus nespēja apstādināt, bet ātri izpelnījās mediju uzmanību.

Pilsoņtiesību aizsardzības ministrs nekavējoties uzņēmās atbildību par piparu gāzes izmantošanu un aizliedza turpmāk "izmantot jebkādas gāzes pensionāru un strādnieku protestos".

Pensionāri ar tādiem saukļiem kā "Mēs nevaram izdzīvot ar 400 eiro pensiju" un "Lai bagātie maksā par krīzi" protestēja pret 15 secīgiem pensiju samazinājumiem, no kuriem pēdējais notika aprīlī.

Pensionēšanās sistēmas reformas ir daļa no Grieķijas starptautisko kreditoru prasībām. Rezultātā pensijas samazinātas par 25% līdz 50%, liecina Grieķijas Sociālās apdrošināšanas organizācijas (IKA) publiskotie dati.

Seši no desmit Grieķijas pensionāriem saņem pensiju, kas mazāka par 700 eiro mēnesī, pagājušajā nedēļā paziņoja pensionāru organizācija.


LETA/Foto: AFP/Scanpix/LETA, AP/Scanpix/LETA, EPA/LETA

Citi šobrīd lasa

Andris Bērziņš par demokrātiju, teātri un Tobāgo: "Viss notiek, bet nekam nav nekādas jēgas"
Ja latvieši ar džipiem, tad Lietuvas basketbola spilgtākā zvaigzne uz izlases treniņiem ierodas ļooooti pieticīgā auto 19
Pavārs Sirmais tviterī "cepas" par Viesnīcu un restorānu asociāciju 23
Skatīt visus komentārus