Briti paziņo, ka apturēs "satraucošo prasību industriju" pret kareivjiem.

Lielbritānija atbrīvos karavīrus no pakļautības Eiropas Cilvēktiesību konvencijai 8

Ārzemēs
2016. gada 4. oktobrī 09:40
Lielbritānija otrdien paziņoja, ka tā atbrīvos karavīrus no pakļautības Eiropas Cilvēktiesību konvencijai karadarbības zonās, un tas atbilstoši premjerministres Terēzas Mejas viedoklim apturēs "satraucošo prasību industriju" pret karavīriem.

Atbilstoši jaunajiem priekšlikumiem britu valdība atbrīvos karavīrus no pakļautības Eiropas konvencijai konfliktu laikā atkarībā no apstākļu izvērtējuma.

Kaut arī karavīri būs atbrīvoti no pakļautības Eiropas konvencijai, viņiem arī turpmāk būs jāievēro Ženēvas konvencijas, skaidroja līderi.

Plāns, kas tika izziņots Konservatīvo partijas ikgadējā konferencē, iecerēts, lai izvairītos no "melīgām prasībām" pret karavīriem, sacīja aizsardzības ministrs Maikls Felons.

"Mūsu juridiskā sistēma tikusi ļaunprātīgi izmantota viltus apsūdzību līmenī pret mūsu karavīriem industriālā apmērā," sacīja ministrs.

Lielbritānija iztērējusi vairāk nekā 100 miljonus sterliņu mārciņu par izmeklēšanām un kompensācijām, kas ir saistās ar Irākas karu, otrdien pavēstīja valdība.

BNS/Foto: Reuters/Scanpix/LETA
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • 19 gadus veca "Range Rover" vadītāja pa Jūrmalas šoseju triecas ar 154 km/h 35
  • Kijevā nošauts bijušais Krievijas Valsts domes deputāts Voroņenkovs 21
  • Gaismā nācis pikants noslēpums no Ivankas Trampas tīņu gadiem. Neredzēti FOTO 1