Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Čehijas premjers (attēlā) pieļauj koalīcijas veidošanu ar komunistiem.

Pēc 27 gadu tabu Čehijā pie varas varētu nonākt komunisti 2

Pasaulē
2016. gada 6. oktobrī 21:06 2016. gada 6. oktobrī 21:06
Čehijā valdošā Sociāldemokrātu partija nākamgad varētu apsvērt iespēju veidot valdību ar Komunistu partiju (KSČM), premjerministrs Bohuslavs Sobotka trešdien atzina laikrakstam "Hospodarske Noviny", pieļaujot, ka varētu tikt lauzts 27 gadus ievērotais tabu.

Sociāldemokrāti neizslēdz iespēju, ka pēc 2017.gada oktobrī paredzētajām parlamenta vēlēšanām varētu veidot koalīciju ar komunistiem, sacīja premjers.

Kopīga valdība varētu tikt izveidota, ja komunisti atteiksies no Eiropas Savienībai naidīgās programmas un iebildumiem pret NATO.

"Es varu iztēloties sadarbību ar komunistiem, balstoties skaidrās robežās attiecībā uz Čehijas drošību - pamatā neapšaubot dalību NATO un valdības proeiropeisko nostāju," sacīja Sobotka.

Kaut arī komunisti nav likuši manīt, ka viņi grasītos šos kritērijus ievērot, premjera izteikumi signalizē par pielaidīgākas attieksmes veidošanos pret komunistu dalību demokrātiski ievēlētā valdībā.

Tie arī varētu atspoguļot sabiedriskās domas aptauju rādīto ainu.

Septembrī sociāldemokrātus atbalstīja 23%, bet viņu galvenos koalīcijas partnerus partiju "ANO 2011" - 28,5%, bet komunistus -15% čehu, liecina institūta CVVM jaunākās aptaujas dati.

LETA/Foto: EPA/LETA

Citi šobrīd lasa

Tur sapņo nokļūt ikviens vīrietis! Ieskats “Victoria's Secret” modeļu ģērbtuvēs 17
Mājvieta Rīgā par 40 eiro: kā uzņēmīgi jaunieši dzīvo pamestajos Rīgas namos? 34
Ātrās palīdzības dienests Austrālijā dalās sirdi plosošā stāstā par pacientes pēdējo vēlēšanos 1
Pievienot komentāru