Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Drošības padome jau nedēļu rīko sarunas par rezolūcijas projektu, kurā aicināts pārtraukt Alepo bombardēšanu.

Krievija draud ar veto Francijas ANO rezolūcijas projektam par pamieru Alepo 7

Pasaulē
2016. gada 7. oktobrī 23:04 2016. gada 7. oktobrī 23:04
Krievija piektdien piedraudējusi izmantot savas veto tiesības ANO Drošības padomē, lai bloķētu Francijas ierosināto rezolūciju par pamieru Alepo un aizliegumu visām lidmašīnām lidot pār šo Sīrijas pilsētu.

"Es nespēju iedomāties, kā mēs varētu ļaut šo rezolūciju pieņemt," taujāts par veto tiesību izmantošanu šajā gadījumā, žurnālistiem paziņoja Krievijas vēstnieks ANO Vitālijs Čurkins.

Pēc slēgtas ANO Drošības padomes sēdes, kas bija veltīta konfliktam Sīrijā, Čurkins paziņoja, ka Francijas rezolūcijas projekts ir sagatavots steigā un, viņaprāt, nav domāts progresa panākšanai, bet Krievijas veto izprovocēšanai.

Drošības padome jau nedēļu rīko sarunas par rezolūcijas projektu, kurā aicināts pārtraukt Alepo bombardēšanu, atļaut humānās palīdzības piegādes un apturēt visus militāros lidojumus pāri pilsētai.

Francijas vēstnieks Fransuā Delatrs sacīja, ka rezolūcijai ANO Drošības padomē ir ļoti spēcīgs atbalsts, un Francijas ārlietu ministrs Žans Marks Ero norādīja, ka balsojums sestdien būs "patiesības mirklis visiem Drošības padomes" locekļiem.

LETA / Foto: EPA/LETA / AFP/Scanpix/LETA / Reuters/Scanpix/LETA

Citi šobrīd lasa

Kristapa Porziņģa brālis panācis savu? Viņu tagad Ņujorkā uztver daudz nopietnāk 14
Latviju dzimšanas dienā sveic arī tautiete ar varenāko bisti - Vika no Kuldīgas 39
Rīga atkal staro! Sācies spožākais festivāls 6
Skatīt visus komentārus