Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Vulgārās sarunas brīdī Donalds Tramps nesen bija apprecējies ar savu trešo sievu.

Klajā nācis video, kurā Tramps vulgāri izsakās par sievietēm. VIDEO 29

Pasaulē
2016. gada 8. oktobrī 08:25 2016. gada 8. oktobrī 08:25
ASV republikāņu Baltā nama kandidāts Donalds Tramps piektdien nokļuva jaunās kritikas krustugunīs pēc tam, kad tika publiskots 2005.gadā uzņemts video, kurā viņš izteicās par sievietēm, lietojot vulgārus apzīmējumus.

Laikraksta "The Washinton Post" iegūtajā un publiskotajā trīs minūtes ilgajā video republikāņu politiķis sarunā ar televīzijas un radio šovu raidījumu vadītāju Billiju Bušu slavē savas spējas apgrābstīt sievietes, izmantojot savu slavenības statusu, kā arī stāsta par neveiksmīgiem centieniem pārgulēt ar precētu sievieti.

"Ja tu esi zvaigzne, viņas ļaus tev darīt visu," video saka Tramps, kurš sarunā nosauca kādu sievieti nosauca par "kuci".

Trampu "automātiski piesaista skaistas" sievietes, un viņš vienkārši tās "sāk bučot".

Saruna notika neilgi pēc tam, kad Tramps bija trešo reizi precējies.

Trampa izteikumi izraisījuši sašutuma vētru, kas lika viņam atvainoties. "Es atvainojos, ja kādu aizvainoju," viņš norādīja, uzsverot, ka tā bija "privāta saruna, kas notika pirms daudziem gadiem".

"Tas ir šausmīgi. Mēs nedrīkstam ļaut šim vīrietim kļūt par prezidentu," mikroblogu vietnē "Twitter" paziņoja demokrātu prezidenta amata kandidāte Hilarija Klintone.

Trampa teikto nosodījuši arī Republikāņu partijas līderi. "Man ir pretīgi par to, ko es šodien dzirdēju. Sievietes ir jāaizstāv un jāciena," paziņoja ASV Kongresa Pārstāvju palātas spīkers Pols Raiens, kurš ir republikānis. Republikāņu partijas Nacionālās komitejas priekšsēdētājs Reinss Prībuss uzvēra, ka "nevienu sievieti nedrīkst raksturot tādiem vārdiem".

Tramps jau iepriekš ir izcēlies ar sievietes aizskarošiem izteicieniem, tomēr nesen viņš centies tos aizstāvēt, norādot, ka daudzi no tiem bijuši domāti izklaidējošiem nolūkiem. "Esmu teicis un darījis lietas, ko nožēloju," atzina Tramps. "Visi, kas mani pazīst, zina, ka šie vārdi neatspoguļo to, kas esmu. Es to teicu, es kļūdījos un es atvainojos," viņš piebilda.

Tramps to, kas ir uzskatāma par pirmo publisko atvainošanos viņa priekšvēlēšanu kampaņā, ko pavada aizvainojoši izteikumi, sacīja videopaziņojumā, kas nofilmēts dažas stundas pēc tam, kad laikraksts "The Washinton Post" publiskoja tā rīcībā nonākušu trīs minūtes ilgu video, kurā republikāņu politiķis sarunā ar televīzijas un radio šovu raidījumu vadītāju Billiju Bušu slavē savas spējas apgrābstīt un iesaistīt seksuālās attiecībās sievietes, izmantojot savu slavenības statusu, kā arī stāsta par neveiksmīgiem centieniem pārgulēt ar precētu sievieti. "Nekad neesmu teicis, ka esmu nevainojams cilvēks, neesmu izlicies par to, kas neesmu," atvainošanās video sacīja Tramps.

"Solu, ka turpmāk būšu labāks cilvēks," viņš piebilda.

Tomēr provokatīvais miljardieris ātri vien pārgāja no savu problēmu iztirzāšanas pie uzbrukuma Demokrātu partijas kandidātes Hilarijas Klintones vīram, sakot, ka bijušais ASV prezidents Bils Klintons "vardarbīgi izmantoja" sievietes. "Esmu teicis šo to muļķīgu, bet ir liela atšķirība starp vārdiem un citu cilvēku darbiem," viņš sacīja un piebilda, ka "Bils Klintons reāli vardarbīgi izmantoja sievietes, un Hilarija ir terorizējusi, uzbrukusi un kauninājusi viņa upures".

"Mēs par to parunāsim tuvāko dienu laikā," paziņoja Tramps. "Tiekamies debatēs svētdien," viņš teica.

Svētdien Sentluisā gaidāmas otrās abu lielāko politisko spēku ASV prezidenta amata kandidātu debates. Jaunākajās sabiedriskās domas aptaujās Tramps popularitātes ziņā atpaliek no Klintones, kuras pārsvars pār konkurentu īpaši izteikts ir sieviešu vidū.

2005.gadā uzņemtajā video Tramps ir dzirdams sakām: "Ja tu esi zvaigzne, viņas ļaus tev darīt visu." Tramps, kurš sarunā nosauca kādu sievieti nosauca par "kuci", neilgi pirms sarunas ieraksta bija apprecējies trešo reizi.

Tramps jau iepriekš ir izcēlies ar sievietes aizskarošiem izteicieniem, tomēr nesen viņš centies tos aizstāvēt, norādot, ka daudzi no tiem bijuši domāti izklaidējošiem nolūkiem. "Neviens nejūt tādu cieņu pret sievietēm kā es," viņš pavēstījis intervijā telekanālam KSNV.

LETA/Foto; Reuters/Scanpix/LETA

Citi šobrīd lasa

Ko stjuarti tev nestāsta? Aviokompānijas darbiniece atklāj šokējošas lietas par notiekošo lidojumos 62
Baraks Obama prot romantiski pārsteigt. Lūk, kā viņš apsveicis sievu dzimšanas dienā 6
"Viņš domāja, ka ir pasaules karalis un var mani pazemot," seksuālā uzmācībā vaino arī slaveno Maiklu Duglasu 34
Skatīt visus komentārus