Ballistisko raķešu sistēma "Iskander", kas iekļauta Krievijas armijas bruņojumā kopš 2006.gada, ir paredzēta stratēģiski svarīgu objektu iznīcināšanai.

NATO: "Iskander" izvietošana Kaļiņingradas apgabalā nemazina saspīlējumu 46

Pasaulē
2016. gada 9. oktobrī 00:12 2016. gada 9. oktobrī 00:12
Jebkāda operacionāli taktisko raķešu kompleksu "Iskander" izvietošana Kaļiņingradas apgabalā nepalīdzēs mazināt saspīlējumu, sestdien mikroemuāru vietnē "Twitter" paziņoja alianses preses sekretāre Oana Lundžesku.

"Jebkāda operacionāli taktisko raķešu izvietošana mūsu robežu tuvumā "neveicinās saspīlējuma samazinājumu," lasāms viņas ierakstā.

Krievijas Aizsardzības ministrijas oficiālais pārstāvis ģenerālmajors Igors Konašenkovs paziņoja, ka Krievija jau agrāk militārās sagatavošanas laikā izvietojusi "Iskander" Kaļiņingradas apgabalā un to darīs arī turpmāk.

Lietuvas ārlietu ministrs Lins Linkevičs paziņoja, ka kompleksu izvietošana ir Krievijas mēģinājums izdarīt spiedienu uz Rietumiem, lai tie piekāptos jautājumos par Sīriju un Ukrainu.

Ballistisko raķešu sistēma "Iskander", kas iekļauta Krievijas armijas bruņojumā kopš 2006.gada, ir paredzēta stratēģiski svarīgu objektu iznīcināšanai, un tās darbības rādiuss ir no 50 līdz 500 kilometriem, bet pēc dažiem datiem - līdz 700 kilometriem.

LETA/Foto: EPA/LETA

Citi šobrīd lasa

Basketbola skandāls iet plašumā: Porziņģa dēļ amatu var zaudēt "Knicks" prezidents 7
Pasaule vārās baisā "AirAsia" lidojuma dēļ un kritizē pilota ieteikumu lūgties. Šefs viņu aizstāv 4
Ārsti cīnās par kulta grupas "Ivanushki International" bijušā solista dzīvību 6
Skatīt visus komentārus