Benedikts XVI atvadīsies no ticīgajiem trešdien, 27.februārī. Paredzams, ka uz pāvesta beidzamo uzrunu Svētā Pētera laukumā varētu ierasties ap 200 000 cilvēku.

Pāvests Benedikts XVI emocionālā uzrunā sola nepamest baznīcu 4

Ārzemēs
2013. gada 24. februārī 20:50
Romas pāvests Benedikts XVI, kas 28.februārī atkāpsies no amata, svētdien emocionālā uzrunā Sv.Pētera laukumā Vatikānā solījis arī pēc tam nepamest baznīcu, bet, atsaucoties Dieva aicinājumam, vēl jo dedzīgāk nodoties lūgšanām un meditācijai.

"Ja Dievs mani aicina to darīt, tas nozīmē, ka es varu turpināt kalpot ar tikpat lielu atdevību un mīlestību kā agrāk, bet atbilstoši savam vecumam un saviem spēkiem," viņš sacījis. "Mēs vienmēr būsim kopā."

Gan avoti Vatikānā, gan Romas policija lēš, ka uz tradicionālajām svētdienas lūgšanām šoreiz laukumā bija sapulcējušies pāri par 100 000 cilvēkiem - daudz vairāk nekā parasti. Ļaudis bieži applaudēja un uzgavilēja pāvestam, turot plakātus ar vārdiem "Svētais tēvs, mēs Jūs mīlam", "Paldies, Jūsu svētība", "Mīļais tēvs, mums Jūsu pietrūks".

Par drošību svētdien Vatikānā gādāja pastiprināti policijas spēki, uz tuvējo ēku jumtiem dežurēja snaiperi, tuvumā atradās neatliekamās palīdzības mašīnas un arī prāvi brīvprātīgo spēki, kas vajadzības gadījumā varētu palīdzēt svētceļniekiem.

Benedikts XVI atvadīsies no ticīgajiem trešdien, 27.februārī. Paredzams, ka uz pāvesta beidzamo uzrunu Svētā Pētera laukumā varētu ierasties ap 200 000 cilvēku.

Vatikāns iepriekš norādījis, ka pēc atkāpšanās pāvests divus vai trīs mēnešus pavadīs vasaras rezidencē Kastelgandolfo, netālu no Romas, kamēr tiks savesta kārtībā viņa jaunā mītne bijušajā klostera ēkā Vatikāna teritorijā. Lai gan pats Benedikts XVI izteicies, ka dzīvos "noslēgtībā no pasaules", Vatikāna pārstāvis Federiko Lombardi sacījis, ka viņš dos garīgus padomus savam pēctecim un arī turpmāk publicēs savus teoloģiskos pētījumus.

LETA, AFP/ Foto: AFP
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Publicēts video, kurā mašīna uz Vestminsteras tilta ietriecas gājējos 1
  • Divus mēnešus vecam bērnam zilumi un lauztas ribas. Tēvs esot pārāk cieši apskāvis 37
  • Gaismā nācis pikants noslēpums no Ivankas Trampas tīņu gadiem. Neredzēti FOTO 5