Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
30 komentāri
Sakārtot:
komentārs
2017. gada 17. jūlijā 16:29
Atvainojos visiem godprātīgajiem sava darba darītājiem. Bet pirmām kārtām, ir jāsāk godprātīgi pildīt savus pienākumus un tad var sākt kaut ko prasīt. Otrām kārtām, nevajadzētu aizmirst par Hipokrata zvērestu un ja streiko izveido vismaz dežūras punktus, lai cilvēkam ir pie kā griezties pēc palīdzības. Un treškārt, diez vai ģimenes ārsti ir ļoti pārstrādājušies. No savas pieredzes varu pastāstīt, ka pārsvarā ģimenes ārstu darba laiks no 8:00-12:00 un pēc tam pat sazvanīt nevar un pierakstīties uz vizīti kaut kad nākotnē, nerunājot par to, ka mājas vizītē vispār nereāli dabūt ģimenes ārstu. Un cik var pieņemt pacientus šādā darba laikā un uzklausīt, kā arī profesionāli izmeklēt? Pieļauju domu, ka ir kas strādā ilgas stundas un tā pat netiek galā, jo citu kolēģu strādāt negribēšanas dēļ ir spiesti labot šo kļūdu vai nav pietiekamas profesionālas iemaņas. Un abos gadījumos nav rezultāta un kvalitātes. Mans skatījums ir, ka ar likumu jānoregulē ģimenes ārstu darba laiks, lai viņš būtu vienots visiem, tā pat arī cik nedēļā ir jābūt akūtajām pieņemšanas stundām (manam ģim. ārstam vispār nav tādas). Maksimālais pacientu skait, cik varētu būt vienam ģimenes ārstam. Tā pat paredzēt kontroles mehānismu, kas pārraudzītu ģimenes ārstu darbību, ik pa brīdim veiktu ārstu atbilstības pārbaudi un paredzēt iespēju ziņot par ģimenes ārstu neefektīvu darbību, bezdarbību vai kādām citām problēmām saistībā ar ģimenes ārstu. Stāsts no manas dzīves ir tāds, ka ģimenes ārsts nevēloties iedziļināties manās veselības problēmās, gandrīz nenogalināja mani, aiz savas bezdarbības atrunājoties, ka tik jaunam cilvēkam(42) nevarot būt problēmas ar sirdi. Labi ka, uz atvaļinājuma laiku, aizvietoja cits ārsts un uzreiz veica kompetentu pārbaudi un vakarā jau biju slimnīcā. Pretējā gadījumā man bija atlikušas 3 dienas ko dzīvot. Kur pazūd ģimenes ārstu atbildība par citu cilvēku dzīvību un vēlme pildīt savu doto zvērestu? No sākuma vajag pamainīt savu attieksmi pret veicamo darbu un izvērtēt sevi cik esi atbildīgs glābjot citu cilvēku dzīvības? Pēc tam var iet un prasīt lai dod naudu vairāk. Jo baidos, ka iedodot viņiem lielāku finansējumu nekas nemainīsies. Tā pat pēc kāda laika bļaus, ka par maz līdzekļu. Paldies par uzmanību.
4
Kārlis
2017. gada 17. jūlijā 16:43
Valdībai JĀATKĀPJAS , tā nevar atrisināt situaciju , it īpaši ČAKŠAI , tā nu vispār ir tukša vieta ! Atsēdētāja !
18
Marta
2017. gada 17. jūlijā 16:43
Domāju,ka ğimenes ărsti jau sākuši nodarboties ar šantāžu. Arī manējā strādă 2....4 stundas dienā. Nu nav pārstrādājušies. Hipokrāta zvērests?? Da nu viņu! Naudu dodiet!!
4
Kārlim
2017. gada 17. jūlijā 16:46
Tu laikam viena no tām streikotājâm,kurām pie kājas Hipokrāta zvērests.
3
Ulrika.
2017. gada 17. jūlijā 16:51
Kādēļ, lai ilustrētu ģimenes ārstu aktivitātes, tiek pievienoti attēli no slimnīcu ikdienas. Tas ir absolūti aplam, jo stacionāru mediķu un ģimenes ārstu intereses ir pilnīgi pretējas. Vieni pieprasa finansējumu p ārstniecības procesa nodrošināšanai, otri - lai izvairītos no darba. Piešķirtie papildus milioni ģ.ā. prakšu piebarošanai ir uz operāciju , anestēzijas māsu un vecmāšu algu rēķina.
4
Ļena
2017. gada 17. jūlijā 16:55
Dažam ğim.ārstam šis ir īsts ražas laiks...pat par recepti noplēš trīskāršu samaksu pensionāram,kam pensija ir vismaz piecas reizes mazāka kā viņam alga.
2
Aiga.
2017. gada 17. jūlijā 17:08
Nu jau ir sajūta, ka par šo akciju, kas vairs nav streiks, bet tīrākā šantāža, vajadzētu sodīt šos "ārstus", kuriem nav nekāda ētika, mīlestība pret savu darbu un nerunājot jau par savulaik doto zvērestu. Skaidrs, ka ir kaut kāda problēma, nu pievēršat uzmanību, labi. Tad risiniet. Bet Jums pilnīgi nekas cits neinteresē , tikai nauda.
2
Anna
2017. gada 17. jūlijā 17:11
Un kamēr ģimenes ārsti streiko , viņu vietā strādā viņu palīgi ????
1
Ulrikai
2017. gada 17. jūlijā 17:13
Nedzen te savu lumpeņu tuftu par atņemto naudu vecmātēm, oper.māsām utt. Vienkārši beidzot kādam principiāli jāiestājas par strādājošo NORMĀLU atalgojumu. ja runājam par veselības nozari, tad čakšai beidzot būtu iespēja mēģināt parādīt, ka viņa nav tukša vieta - zeltmatīte - bolacīte. Šai brīdī varbūt varētu sākt ar to, lai apturētu bezjēdzīgi cinisko iepirkuma procedūru par daudziem desmitiem tūkstošu vēlmi informatīvajā telpā karināt makaronus iedzīvotājiem uz ausīm - to sprāgušo eves. Un, ja paskatītos visā saimniecībā - noteikti varētu atteikties no nejēdzīgi dārgu aparatūru un mēbeļu iepirkumiem. Bet - laikam, kāpēc kustināt smadzenes, ja pietiek ar to, ka bola teļa acis
4
Tija
2017. gada 17. jūlijā 17:16
Es arī uzskatu, ka vispirms būtu jāpārbauda ģimenes ārstu kvalifikācija un tad tik var dot kādas piemaksas. Manējā arī, tik sēž un smīn un pat necenšas iedziļināties manās veselības problēmās. Vai tad, man, pacientam ir jāapgādā ārsts ar manas slimības aprakstu? Aiznesu sakopētu veselu paku, lai izlasa (man slimība - celiakija, tika diagnosticēta gan veica biopsiju, gan taisīja DNS), tad bija tik priecīga, jo viņa par to neko neesot zinājusi. Viņa, redz, domājusi, ka tā tikai zīdaiņiem, bet man jau pāri 40.
2
Nav labi gaidīt.
2017. gada 17. jūlijā 17:20
Neesmu nevienā pusē. Uzskatu , ka situācija ir jārisina, nevis jāgaida kamēr pati atrisināsies, ietiepjoties vienai vai otrai pusei. Problēma ir jārisina pietiekami ātri.
2
Šitie nīkuļi sāk stipri kaitināt
2017. gada 17. jūlijā 17:26
Valstij nevajadzētu pieļaut, ka daļa ārstu (manuprāt tā švakākā un birokrātiskākā) nodarbojas ar reketu. Tieši tā - ar reketu. Lielākā daļa no mums ļoti, ļoti intensīvi strādā ieguldot gan savu naudu, idejas, veselību un ģimenes laiku, lai realizētu savu biznesu. Mēs vēl arī riskējam ar savu labklājību un nākotni, jo mums nav kam uzprasīt paaugstināt "kapitācijas naudu" jo tā vispirms ir jānopelna. Un mēs visi to arī šobrīd pelnam, kamēr ģimenes ārsti rullē gurķi.. un faktiski pierāda, ka ir pilnīgi nevajadzīgs posms.
0
Nožēlojamie
2017. gada 17. jūlijā 17:42
Grūti iedomāties, ka pēc kāda laika ieejot ģimenes ārsta kabinetā un zinot ka tam tagad izdīkta lielāka alga par ļoti diletantisku darbu ( tāda ir mana pieredze līdz šim), man būs saglabājusies kaut minimāla cieņa pret šo cilvēku amatā. Nu nebūs tur nekāda labāka darba, jo pašreizējie dakteri, piemēram, nemaz negrib (nemāk) strādāt ar datoru un mums tāpēc būs arī turpmāk jāsēž rindās pēc papīra receptēm un pašiem jāpārnēsā rentgena bildes aploksnītēs no vienas med iestādes uz citu.. un atkal jāsēž rindās..
3
Zoja
2017. gada 17. jūlijā 17:43
Ja negrib pieņēmt valdības noteikumus,lai neslēdz līgumus ar valsti un strādā privātpraksēs . Kam grūti ar datoru,lai iet pensijā un ļauj strādāt jaunajiem dakteriem! Šantāžisti baidās no e-veselības kā velns no krusta.
5
>Komentārs
2017. gada 17. jūlijā 17:54
Tu vispār zini kas ir hipokrāta zvērests? Tur nav teksta "Man visi jāarstē" Un hipokrāta zvērests nav nekas pie kā būtu jāturās, citādi mums nebūtu ne ginekologu, ne ķirurgu. Un pat tad, Latvijā to zvērestu izsaka savādāk katrā augstskolā, un pat tajā nav nekas rakstīts par "ārstēšu visus slimos pēc kārtas". Un tas ka tev 42 gadu vecumā ir problēmas ar sirdi ir tikai tavs nopelns, visdrīzāk dzer, pīpē, un sēdi dīvānā cauru dienu.
15

Pievienot komentāru

Komentāru noteikumi